kategoria: A1200
[#1] Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek
dzisiaj przyszedł do mnie zestaw startowy cf oraz gotek i już mam problem:)
z cf jakoś sobie poradziłem nie startował w ogóle dopiero jak jumper przełączyłem jako SALVE wystartował.
Jednak z gotekiem mi jeszcze nie idzie niby proste podłączenie kabel zasilający wpięty kabel sygnałowy wpięty ale gotek po uruchomieniu pokazuję błąd NOT a DOS disk...pendrive z softem do niego miałem do kompletu czy ktoś może pomóc rozumiem że powinno pojawić się menu goteka wybierałka ...

jeszcze jedno pytanko chciałem goteka podpiąć jako zewnętrzną stacje mam interfejs jednak wtyczka pasuję tylko do parrell port w amidze tak ma być ???

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 14:18:04 przez Drako30pl
[#2] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #1

Który firmware w goteku? Na pendrive wygrany selector.ADF i config? Gotek z HxC w pozycji 000 powinien pokazać w WB normalna dyskietkę z aplikacja selektora na niej.
[#3] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@MariuszK, post #2

Cortex w najnowszej dostępnej wersji 1.05.
na pendrive jest selektor adf i dużo innych programów w sumie 14 gb zajęte.
config ma być też adf bo takiego pliku nie widzę
gotik widoczny jest jako DF0?????
a po wpięciu pendrive z sofftem not a dos disk :(
na pendrive są pliki takie jak:
AUTOBOOT.HFE
HXCSDFE.CFG
SELECTOR.ADF




Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 14:45:13 przez Drako30pl
[#4] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #3

Najpierw włóż pendrive, potem uruchom komputer. Najlepiej z obrazu 000. I wtedy daj znać.
[#5] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@perinoid, post #4

tak robiłem
wkładam pendrive do goteka właczam komputer - na goteku pojawiają się 000
i za chwilkę obraz z :
NOT A DOS DISK
in DEVENCE DF0:

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 14:48:25 przez Drako30pl
[#6] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #5

A jak w tym momencie zrestartujesz komputer? Bez ruszania Goteka?
[#7] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@perinoid, post #6

zrestartujesz ??? to znaczy bez pendrive w goteku automatycznie uruchamia się cf hd po prostu amiga startuje z hdeka..

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 15:14:00 przez Drako30pl
[#8] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #7

Jeżeli dioda odczytu na goteku (chyba zielona) świeci ciągle po włączeniu komputera to odwrotnie wpięty kabelek sygnałowy.
[#9] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Tomuś, post #8

dioda nie świeci ciągle tylko miga i po pojawieniu się błędu na ekranie NOT DOS DISK gaśnie
[#10] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #7

No ale z pendrive w Goteku.
[#11] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@perinoid, post #10

z pendrive w goteku tak jak napisałem gotik wczytuje ale zamiast menu pojawia się NOT a DOS DISK IN Devence DF0:

jest możliwe że pendrive lub soft na nim padnięty ???
Jak uszykować nowy pendrive ??
[#12] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #11

czy ktoś może pomuc ?? może soft na pendrive jest skopany ??
[#13] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #12

Jesli to Cortex to potrzebujeaz tylko pliku SELECTOR.adf. Zerknij na priv, jeslijestes z Krakowa lub okolic to zapraszam do mnie. Ale mysle ze jtos probowal przetobic sobie cortexa na hxc i mu sie nie udalo.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 17:34:33 przez Stoopi
[#14] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Stoopi, post #13

ja nic nie przerabiałem dopiero dzisiaj ją dostałem razem z CF 4gb
[wyróżniony] [#15] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Drako30pl, post #14

Jeśli to cortex, to tak jak napisali wcześniej, potrzebny jest tylko selector.adf
Wbrew wielu negatywnym opiniom cortex działa całkiem dobrze, ale trzeba znać parę "knyfów".
Problemy polegają na tym, że cortex zapisuje sobie odwołania do konkretnych sektorów zamiast korzystać z systemu plików jak należy.
Dlatego każde przesuwanie, przenoszenie, nadpisywanie, zmiany plików na pendrivie zwykle skutkuje wysypaniem się całości i trzeba wszystko zrobić od nowa.
Trzeba się przyzwyczaić i przestrzegać zasad:
1. Sformatować pena na świeżo koniecznie z systemem plików FAT32
2. Jako pierwszy po sformatowaniu wrzucić selector.adf -on musi się znaleźć zaraz od pierwszego sektora na pendrivie.
selector.adf musi być "świeży", "pusty". Trzeba go ściągnąć ze strony cortexa, jest tam w paczce z softem:
link
3. Można dla testu odpalić goteka z pendrivem, na którym jest tylko czysty selector -powinien ruszyć
4. Wrzucać obrazy adf na pena, ale pamiętać, żeby nigdy ich nie kasować i nie wrzucać w to samo miejsce, bo trafiają w inne sektory i się sypie. Dotyczy to zwłaszcza przypisanych obrazów w selectorze, a w szczególności zapamiętanego aktualnie wybranego numerka w goteku.
5. Jeśli trzeba jakiegoś adfa wyrzucić, lub zmienić, to najpierw trzeba odpiąć od slotu w cortexie, żeby nie był przypisany do żadnego numerka. Następnie możemy kasować, zmieniać, a na koniec przypisujemy od nowa ten plik do numerku.

A na koniec, najlepiej to polecam zamiast używać selectora na Amidze i się męczyć z przypisywaniem, to lepiej skorzystać z softu na pc:
link
Ten soft edytuje wszystkie ustawienia w pliku selector.adf
Więc selector służy nam od tego momentu tylko do tego, żeby sobie był i trzymał ustawienia, a na Amidze możemy zapomnieć o jego używaniu, bo jest zbędny.

Edit: poprawiłem linki.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 19:52:55 przez Mq

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 19:55:37 przez Mq

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 19:57:26 przez Mq
[#16] Re: Aniga 1200 + CF 4gb+ Gotek

@Mq, post #15

ok uff najciemniej pod latarnią zamykam temat :)
wina leżała po stronie tasiemki sygnałowej po wpięciu innej gotek działa poprawnie !!!

Wszystkim dziękuję za pomoc..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem