[#1] [fdd] problem z dyskietkami
Mam dwie stacje dysków - nówka-przeróbka z Allegro i druga, też nówka,
od producentów Sakury. Obie stacje przez jakiś czas chodziły wręcz idealnie
ale od kilku tygodni coś się dzieje i nie jestem w stanie ani nic zapisać ani
nawet sformatować dyskietki. Żadnej - ani DD ani nowych HD dopiero
co wyjętych z pudełka. W losowych momentach dostaje taki oto komunikat.
O co biega?

[#2] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #1

Zupełnie jakby dyskietki ,znikały'. Ja tak mam czasem w A500 ale tam to już nienowy napęd jest. Czujnik obecności dyskietki w nowej stacji by padł? A może mały Arti zaczął Amigowanie i wkładał jakiś ,nowy' format dyslkietek do stacji. :)
[#3] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@Rafał A-3000, post #2

Jakby to była jedna stacja to bym zrozumiał, że czujnik ale dwie na raz?
[#4] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #3

Nie spotkałem się z takim komunikatem. Może to problem software. Może coś doinstalowałeś, zmieniałeś w systemie? Może spróbuj inny program do formatowania/zapisu - i sprawdź jak będzie się zachowywał?
[#5] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #1

U mnie czasem miałem problem ze zewnętrzną stacją dysków. Z tego co zaobserwowałem problem leżał po stronie kabla a dokładnie to niedokładnie wpiętego kabla w złącze Drive. Po poprawieniu/dociśnięciu mocniej kabla dyskietki były czytane już poprawnie. Może u Ciebie też jest podobny problem?
[#6] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #3

A czy to przypadkiem niedociśnięta lub padnięta kostka CIA? Z tego co pamiętam zarządza kontrolerem stacji dyskietek. Skoro obie stacje mają ten sam problem, to nie może być wina flopa.
[#7] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@groovebox, post #6

To A1200 jest.
[#8] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #7

no to oby nie były padnięte. poczekajmy na odzew eksperta.
[#9] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #7

Arti masz inną amigę, bo to faktycznie dziwnie wygląda. Ewentualnie odpal amigą bez S-S uruchom x-copy i wtedy sprawdź co się dzieje.
[#10] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@jarob, post #9

Panowie zacznijmy na początek od rzeczy najprostszych czyli inna tasiemka do stacji.
[#11] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@Jaro2k , post #10

Dwie się nagle popsuły? Nowe? ;)
[#12] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #11

Zamiana kolejności podłączenia flopków coś zmienia? Czy podłączone osobno też się tak zachowują?
[#13] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@makarsky, post #12

Posprawdzam ale dopiero w poniedziałek. Amigi już spakowane na jutrzejszą wystawę.
[#14] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #13

Wpadnę obejrzeć :)
[#15] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #13

A nie dograłeś sobie jakiegoś file systemu, który zwiększa pojemność formatowanych dyskietek ?
[#16] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #1

Dobrze by było sprawdzić jak się i Ciebie zachowuje oryginalna stacja do ami
[#17] Re: [fdd] problem z dyskietkami

@_arti, post #1

Komunikat sugeruje, że coś jest nie tak z wykrywaniem obecności dyskietki. Pytanie tylko, czy to przewody, złącze, uklady CIA. A może kondensatory na plycie głównej? Jakiego zasilacza używasz? Może "pradu brakuje"?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem