Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
Wybierz dział:
[#1] [fdd] problem z dyskietkami
Mam dwie stacje dysków - nówka-przeróbka z Allegro i druga, też nówka,
od producentów Sakury. Obie stacje przez jakiś czas chodziły wręcz idealnie
ale od kilku tygodni coś się dzieje i nie jestem w stanie ani nic zapisać ani
nawet sformatować dyskietki. Żadnej - ani DD ani nowych HD dopiero
co wyjętych z pudełka. W losowych momentach dostaje taki oto komunikat.
O co biega?

[#2] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #1

Zupełnie jakby dyskietki ,znikały'. Ja tak mam czasem w A500 ale tam to już nienowy napęd jest. Czujnik obecności dyskietki w nowej stacji by padł? A może mały Arti zaczął Amigowanie i wkładał jakiś ,nowy' format dyslkietek do stacji. :)
[#3] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #2

Jakby to była jedna stacja to bym zrozumiał, że czujnik ale dwie na raz?
[#4] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #3

Nie spotkałem się z takim komunikatem. Może to problem software. Może coś doinstalowałeś, zmieniałeś w systemie? Może spróbuj inny program do formatowania/zapisu - i sprawdź jak będzie się zachowywał?
[#5] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #1

U mnie czasem miałem problem ze zewnętrzną stacją dysków. Z tego co zaobserwowałem problem leżał po stronie kabla a dokładnie to niedokładnie wpiętego kabla w złącze Drive. Po poprawieniu/dociśnięciu mocniej kabla dyskietki były czytane już poprawnie. Może u Ciebie też jest podobny problem?
[#6] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #3

A czy to przypadkiem niedociśnięta lub padnięta kostka CIA? Z tego co pamiętam zarządza kontrolerem stacji dyskietek. Skoro obie stacje mają ten sam problem, to nie może być wina flopa.
[#7] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #6

To A1200 jest.
[#8] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #7

no to oby nie były padnięte. poczekajmy na odzew eksperta.
[#9] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #7

Arti masz inną amigę, bo to faktycznie dziwnie wygląda. Ewentualnie odpal amigą bez S-S uruchom x-copy i wtedy sprawdź co się dzieje.
[#10] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #9

Panowie zacznijmy na początek od rzeczy najprostszych czyli inna tasiemka do stacji.
[#11] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #10

Dwie się nagle popsuły? Nowe? ;)
[#12] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #11

Zamiana kolejności podłączenia flopków coś zmienia? Czy podłączone osobno też się tak zachowują?
[#13] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #12

Posprawdzam ale dopiero w poniedziałek. Amigi już spakowane na jutrzejszą wystawę.
[#14] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #13

Wpadnę obejrzeć :)
[#15] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #13

A nie dograłeś sobie jakiegoś file systemu, który zwiększa pojemność formatowanych dyskietek ?
[#16] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #1

Dobrze by było sprawdzić jak się i Ciebie zachowuje oryginalna stacja do ami
[#17] Re: [fdd] problem z dyskietkami

W odpowiedzi na #1

Komunikat sugeruje, że coś jest nie tak z wykrywaniem obecności dyskietki. Pytanie tylko, czy to przewody, złącze, uklady CIA. A może kondensatory na plycie głównej? Jakiego zasilacza używasz? Może "pradu brakuje"?
Wybierz dział:
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem