[#1] AKReal 8.8 ktoś próbował?
Czy ktoś może próbował na dopalonej A1200 i AGA tej nowej wersji AKReal ? Czy na 060 to chodzi przyzwoicie? Co z pamięcią CHIP? Ile miejsca potrzeba na partycję(plik instalacyjny waży prawie 600MB)?

A za klika godzina ma pojawić się AmiKitX

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 12:37:47 przez Tomski
[#2] Re: AKReal 8.8 ktoś próbował?

@Tomski, post #1

Rozważałem instalację AKReal na Ami z Vampirem. Potestowałem na WinUAE i uznałem, że to jest tak przeładowane bajerami i na dłuższą metę brzydkie i pstrokate, że dałem sobie spokój. Zostałem przy gołym 3.9 z Filemasterem na razie i tylko dodaje potrzebne libsy jak trzeba.
[#3] Re: AKReal 8.8 ktoś próbował?

@twardy, post #2

Zainstalowałem to na A1200/060. Chodzi w miarę płynnie i co dziwo zostaje prawie ~1,6MB pamięci Chip z obecną tapetą na blacie(co mnie bardzo zdziwiło) ale pamięci FAST zżarło 16MB.
Do uwag przy instalacji to ZIP'a trzeba rozpakować na Amidze albo pewno pod emulatorem. Gdyż rozpakowanie pod Win gubi informacje i potem nie można tego ugryźć na Amidze. Samo rozpakowanie na 060 zipa(160MB) troche trwało - nie pamiętam gdyż nie mierzyłem czasu. Ale instalacja z partycji już rozpakowanego zipa(rozpakowany zip to skrypt, info i archiwum LZX) trwała jak dobrze pamiętam 3 godziny. Masakra. Skrypt instalacyjny mógłby być poprawiony tak aby wykorzystywać RAM przy dekompresji(pamięci FAST nie ubywa przy rozpakowywaniu). Rozpakowywanie odbywa się bezpośrednio z partycji na partycje i trwa to przez to pewno dłużej. Nie znam się na tym tak dobrze abym to sobie sam zmienił w skrypcie. Przy chwili czasu napiszę do autora moje spostrzeżenia.
Sam pakiet to rzeczywiście kombajn. Po zainstalowaniu jak dobrze pamiętam zajmuje prawie 800MB(sprawdzę to). Jest sporo programów, dem, gier etc. Na razie za dużo go nie używałem to trudno przekazać na ile jest to udana kompilacja.
Można wybrać wiele tematów blatu. Można używać SCALOSA, DO5.82, DO5.92(sprawdzę czy dobrze pamiętam) a i instalacja opiera się na systemie OS3.9 BB1, BB2.
[#4] Re: AKReal 8.8 ktoś próbował?

@Tomski, post #3

W AKReal8.8 jest wersja 5.91 .
[#5] Re: AKReal 8.8 ktoś próbował?

@Tomski, post #1

A ja się tak zastanawiam nad jedną opcją :)
Otóż. Mam AmiKitX i pod nim skopiowałem sobie wszystkie pliki z katalogu Amikit na CF. I sobie tak myślę co się stanie jak przerzucę je do swojej Amy 1200 do katalogu (dysku) systemowego zastępując istniejące wersje plików. Ktoś coś?
[#6] Re: AKReal 8.8 ktoś próbował?

@cytrynek, post #5

Kupiłem i zainstalowałem AKReal 9.0 na Amidze z Blizzardem 1230/50MHz oraz 32 MB RAM. Jako ciekawostka - OK. Niestety do pracy się nie nadaje. Myślę, że aby płynnie to chodziło to albo 1260 albo Vampire.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem