[#1] Vampire a WHDLOAD
Hej, mam problem z WHDLoad na Amidze 500 z Vampirem. Zainstalowany mam OS 3.9, najnowszą wersję WHDLoad, MAxTransfer ustawiony tak jak trzeba, a każda gra wywala błąd w trakcie ładowania, albo już w trakcie gry. Dodam, że jak tą samą kartę CF przełożyłem do Ami z 060, to wszystko działa jak trzeba. Ogarnął ktoś temat ?
[#2] Re: Vampire a WHDLOAD

@twardy, post #1

Jaki to błąd?
[#3] Re: Vampire a WHDLOAD

@Hexmage960, post #2

Np NMI autovecotr exception occured, albo informacja o nieprawidłowym pliku z kickstartem w devs:kickstarts (podczas gdy na A1200 z 060 z tego samego dysku i systemu gra się uruchamia).

Poczytałem na forum apollo, że włączenie opcji NOCACHE inicjuje przy Vampirze tryb "zgodności" i faktycznie Mortal Kombat 2 poszedł, ale np Coali, czy Cytadeli za Chiny nie moge odpalić.
[#4] Re: Vampire a WHDLOAD

@twardy, post #3

Wypróbuj tą opcję:
NoAutoVec/S
Włączenie tej opcji sprawi, że WHDLoad nie wyjdzie z zainstalowanego programu w sytuacji, gdy nastąpi niespodziewane przerwanie autovector lub NMI (wektory #25-31 / $64-$7c). Opcja powinna być używana na systemach/sprzętach, które tworzą takie przerwania losowo, aby ustrzec się przed niespodziewanymi przerwami pracy WHDLoad. Pamiętaj jednak, że opcja ta nie uzdrowi uszkodzonego sprzętu generującego te przerwania. Niektóre zaintsalowane programy mogą nadal działać nieprawidłowo na takim sprzęcie nawet z włączoną tą opcją. Zatem lepszym rozwiązaniem będzie wymontowanie (lub naprawa jeśli to możliwe) urządzenia generującego te przerwania.

A "Coala" chodzi dobrze (u mnie na 040) po standardowej instalacji, czyli bez WHDLoad.
[#5] Re: Vampire a WHDLOAD

@twardy, post #3

U mnie skończyło się ustawieniem MaxTransfer na 0xfe00 dla wszystkich partycji na CF i SD. Do tego najnowsza wersja whdload i wszystko działa.
[#6] Re: Vampire a WHDLOAD

@Jenot, post #5

Hej, przy użyciu opcji NOCACHE i w zależności od potrzeby NOMMU i NOAUTOVEC ogromna większość gier poszła bez problemów. Tylko Cytadeli jeszcze nie uruchomiłem :(
[#7] Re: Vampire a WHDLOAD

@twardy, post #6

Jak masz Cytadelę z "paczki" to też się ostatnią z nią męczyłem, ciągle wywalała błąd kicka.
Pomogło podmienienie slave'a na tego z ppa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem