kategoria: A4000
Wątek zamknięty
[#31] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #27

Ty lepiej sprzedaj tę Amigę i kup sobie czerwone trampki.
Szkoda dobrego sprzęciora...
[#32] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@polutuje, post #28

@polutuje, @AmigaMan71, @Daclaw
Merytoryczne nikt z was nie umiał się wypowiedzieć, natomiast do idiotycznych wypowiedzi to pierwsi.
Potwierdza to obserwacje jakie osoby są na tym forum - tropiciele cen i specjaliści od idiotycznych wypowiedzi. Brawo.
Natomiast znawców Amigi brak.
Nie macie pojęcia na temat Amigj żeby pomóc to po co się wypowiadać? Aż tak macie nudne życie że musicie zaistnieć tu na forum z wszelką cenę? #żal
[#33] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

Natomiast znawców Amigi brak.
Nie macie pojęcia na temat Amigj żeby pomóc to po co się wypowiadać? Aż tak macie nudne życie że musicie zaistnieć tu na forum z wszelką cenę? #żal


serio?
no to witaj w klubie - też się nie znasz i strzelasz focha...
[#34] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@retronav, post #33

Gdzie niby widzisz focha? Zastanów się trochę.
Po prostu mierzi mnie takie zachowanie.
Merytoryczne wypowiedzi w wątku można policzyć na palcach jednej ręki, natomiast do pociskania idiotyzmów na forum to od razu tłum wali drzwiami i oknami.
Widać aż tak im zależy na zaistnieniu tutaj, że są gotowi napisać w każdym wątku dowolną głupotę byleby licznik postów im się podniósł.

Nie mów, że nie zauważyłeś, że po prostu wątki sprzętowe praktycznie nie istnieją - po swoim rozumiem dlaczego - natomiast wątki detektywistyczne i tropicielskie rozrastają się na kilkadziesiąt stron.

Powinno się tu wprowadzić możliwość zamykania wątku przez autora gdy uzna, że merytorycznie temat się wyczerpał. Tak jak chciałem to zrobić wczoraj.
Uniknęłoby się zaśmiecania wątków jak i przestrzeni dyskowej na serwerach PPA takimi wypowiedziami jak kilka ostatnich.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 11:56:27 przez amigowiec0
[#35] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

Może znawcy Amigi są tak zajęci naprawami oraz zniesmaczeni wypowiedziami typu "nie ma na tym forum znawców Amigi", że przeszła im ochota na odzywanie w tym wątku. Tym bardziej, że ma on wydźwięk roszczeniowy od pewnego monentu...
[#36] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@jarob, post #35

Dokładnie jak napisał jarob ok, racja

Może społeczność PPA idealna nie jest, ale na złośliwości to trzeba sobie zasłużyć..
[#37] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #34

Zakompleksiony mały pieniacz internetowy lub dobry troll
Polecam Braveran i maść na ból dupska

Przepraszam z góry całą kulturalną społeczność forum ale nie mogłem się powstrzymać :)
[#38] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Sosabowski, post #37

W pewnym momencie byłem niemal przekonany, że to prowokacja dla siania fermentu.

A z rzeczy bardziej konstruktywnych - opowiedz, proszę, o swojej A1200 100MHz. Rozumiem, że Apollo, a procek jaki - EC, czy pełny się tak dał?
[#39] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

Jeśli chodzi o naprawy sprzętowe to:
Stachu100, dez3, superbonio, jarob, architect1200 i jeszcze kilka osób.
[#40] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

Natomiast znawców Amigi brak.

bo prawdziwych cyganów już nie ma.....
[#41] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #34

Merytoryczne wypowiedzi w wątku można policzyć na palcach jednej ręki, natomiast do pociskania idiotyzmów na forum to od razu tłum wali drzwiami i oknami.


wiedza kosztuje i nie zamierzam się z Tobą dzielić
diagnoza sprzętu poprzez wątek na forum to jak badanie ginekologiczne przez telefon..
[#42] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Sosabowski, post #37

nick Amigowiec0, przypadek
[#43] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

"Natomiast znawców Amigi brak."
A co to jest Amiga?
[#44] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Chador, post #43

Amiga?! wtf!?
[#45] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@BULI, post #44

Temu Panu polać OK
[#46] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Daclaw, post #38

Tej setki już nie mam, poszła do kogoś z forum. Ale procek był pełen.
[#47] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Daclaw, post #38

Co do Apollo i 100MHz, to jest kwestia karty pomysł
[#48] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@polutuje, post #47

Chyba Kolega się obraził. Ale jesteście Koledzy
Fakt jest taki ze wiedza kosztuje. Jak się wydało 3-4 kola na A4000 to ma się i na naprawe.
Dobrze gadam?
[#49] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@polutuje, post #47

Nie tylko, niestety. Moje Apollo chodziło z kwarcem 85MHz - najpierw jako 040/42.5, potem z EC060/85. Natomiast po wymianie procesora 060 na pełny musiałem zejść do 80MHz, chociaż to była sześćdziesiątka Freescale, z tą niby najlepszą maską.

P.S. Jak widać, wszystko jest loterią, panie amigowiec0.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 10:36:15 przez Daclaw
[#50] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Daclaw, post #49

Każda pełna wersja procesora 060 z rev.6 pójdzie na 105MHz oczywiście w sprzyjających warunkach. Tak jak @polutuje wspomniał kwestia karty, a dokładniej dobrej jakości układy mach, dobrze wykonany laminat bez żadnych niedorobień czy błędów, przede wszystkim dobre, stabilne i odfiltrowane zasilanie procesora, no i najważniejsza jest pamięć niektóre karty Apollo nie lubią 2 identycznych modułów simm.
[#51] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@superbonio, post #50

W takim razie, dlaczego pełny proc nie poszedł na 85MHz, a EC tak? Nic innego nie zmieniłem w karcie, poza CPU i epromem.
[#52] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@polutuje, post #42

No i zaczęły się szczeniackie pyskówki.
A przytyki do nicka są tak samo dojrzałe jak wyśmiewania się z nazwiska w przedszkolu.
Wydoroślej człowieku bo żałosny jesteś.
[#53] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Sosabowski, post #37

Wiadomość #37 daje podstawy do zbanowania użytkownika za łamanie regulaminu PPA.
Proszę moderację o stosowną interwencje.

Do wszystkich: nie zgadzam się na porywanie mojego wątku do jakichś prywatnych rozmów na temat jakiegoś Apollo.
Do tego załóżcie sobie oddzielny wątek.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 11:37:50 przez amigowiec0
[#54] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@Daclaw, post #51

Podejrzewam coś związanego z obsługą pamięci ok, racja
[#55] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #53

Jestem za a nawet przeciw
[#56] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #53

Wpisz swój wątek na listę Unesco, zatrudnij ochronę!
[#57] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #53

Ja bym wysłał drogi Panie kolego Amigowcu do naprawy do firmy Commodore.
Podejrzewam że amiga 4000 jest nadal na gwarancji więc powinni wykonać usługę naprawy nieodpłatnie w ramach gwarancji.

Co tam jacyś nieudolni samouki z ppa których jeszcze jest jak na lekarstwo i nie potrafią nic naprawić, najlepiej bezpośrednio do Commodore wysłać, 100% pewności i zrobią to fachowo!
[#58] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@superbonio, post #50

Podniesienie VCORE do ~3.5V również daje bardzo dobre efekty
@Daclaw kastraty lepiej się kręcą, mam takiego RC66, który lata na tyle ile mu podasz, ale bez MMU to wiesz... można sobie.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 14:10:17 przez Kilos
[#59] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@atarens, post #57

Z rękojmi lepiej skorzystać, zwrot.
[#60] Re: Amiga 4000 - problem z obrazem

@amigowiec0, post #32

"Potwierdza to obserwacje jakie osoby są na tym forum - tropiciele cen i specjaliści od idiotycznych wypowiedzi."

Z mojego doswiadczenia wynika jednoznacznie, ze takie wypowiedzi naleza do amigowych cfffaniakow.

Zatem gratuluje swietnego kamuflazu ale jednak musisz poszukac innego sposobu autoprezentacji na tym forum, zeby zmylic tropicieli cebularzy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem