kategorie: A1200, A4000, A500, A600, Mediator
[#1] AHI Paula: DMA 8 bit stereo
Pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby mieć dźwięk stereo w obu kanałach (w lewym i prawym chinchu audio), przy wyborze w AHI trybu Paula: DMA 8 bit stereo?

A może tylko ja mam zmiksowane oba kanały stereo do jednego wyjścia (chincha) audio (w drugim jest cisza)?
Problem dotyczy tylko tego trybu (Paula: DMA 8 bit stereo).
[#2] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #1

W tym trybie cztery kanały AHI odpowiadają ściśle czterem kanałom Pauli. Dwa z kanałów Pauli idą na lewy kanał stereo, dwa na prawy. Jeżeli program gra tylko jednym kanałem AHI to trafia on do jednego kanału Pauli, dlatego dźwięk jest tylko w jednym kanale stereo.
[#3] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #1

DBPro z modkami 4ch
[#4] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #1

Ja myślałem że w trybie Paula DMA 8 bit Stereo powinno grać tak samo jak np. w protrackerze - 2 kanały audio na lewy kanał i dwa na prawy. Jeśli gra ci tylko w np. lewym kanale a w prawym nie, to coś jest nie tak.
[#5] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@Krashan, post #2

Według tego co pisze Krashan, wystarczy ustawić 4 kanały zamiast 2 w AHI i powinien grać lewy i prawy kanał- zaraz to sprawdzę.
[#6] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

DBPro z modkami 4ch


Nie zrozumiałem? O co chodzi?

@Krashan, manipulacja ilością kanałów pod AHI niczego nie zmienia, dalej wszystkie dźwięki są wpychane na wyjściu w jeden kanał stereo, w drugim "uchu"- cisza!

Da się obejść jakoś tego BUGA?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 23:09:04 przez BULI
[#7] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #6

Nie zrozumiałem? O co chodzi?


Odpowiadałem na twoje pytanie:

Pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby mieć dźwięk stereo w obu kanałach (w lewym i prawym chinchu audio), przy wyborze w AHI trybu Paula: DMA 8 bit stereo?
[#8] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #6

A jakie tam masz jeszcze tryby w ogóle do wyboru ?
[#9] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #6

No tak, nie wszyscy muszą wiedzieć co to "DBPro" ;)

https://youtu.be/ZB_6cDlzMx0
[#10] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #6

manipulacja ilością kanałów pod AHI niczego nie zmienia
A z jakiego programu odtwarzasz? Bo to że w prefsach AHI użyjesz 4 kanałów to jedno. A ile kanałów użyje program, to drugie. Program musi być przystosowany do tego trybu. Sytuacja jest podobna jak w przypadku niewymienności między sobą trybów "stereo" i "stereo++".
[#11] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@Krashan, post #10

Wychodzi na to, że nie ma żadnego przystosowanego programu do poprawnej obsługi tego trybu (poza wspomnianym prze Skolmana- DBPro nie sprawdzałem go).

Sprawdziłem za to kilka gier, dem, playerów i wszystkie grają stereo zmiksowane do jednego kanału na wyjściu!

Nawet opcja TEST w prefsach AHI "beepczy" przez jedno wyjście stereo!

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 16:45:39 przez BULI
[#12] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@BULI, post #11

Oczywiście, że są. Np. NewTrackerAHI, DeliTracker (AHI-NotePlayer). Wszystko zależy czy miks jest robiony przez AHI czy wcześniej przez program. Widocznie przy trybach mix sterownik automatycznie odgrywa na obu kanałach, a przy dma nie i program musi zrobić to sam.
[#13] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@cholok, post #12

W trybach mono, stereo i stereo++ kanały są wirtualne, czyli wszystko przechodzi przez mikser AHI. Tych kanałów może być dużo, np. 32. Dodatkowo w stereo++ każdy kanał może mieć ustawioną panoramę, czyli proporcje w jakich jest wysyłany na lewy i prawy kanał stereo.

W trybie Paula DMA kanały ściśle odpowiadają kanałom sprzętowym Pauli. AHI nic nie miksuje, dzięki temu znacznie mniej obciąża procesor. Natomiast aplikacja musi być specyficznie napisana pod ten tryb, najczęściej korzystają z tego programy odtwarzające protrackerowskie moduły (o ile nie używają Pauli bezpośrednio).
[#14] Re: AHI Paula: DMA 8 bit stereo

@Krashan, post #13

No i teraz rozumiem skąd są wyjątki działające poprawnie, a cała reszta niestety gra na wyjściu przez jeden kanał stereo.

Oczywiście, ciśnie się pytanie, czy nie można było na tyle "minimalnie" zaingerować, żeby mieć kontrolę nad adresowaniem kanałów.. ale to już moja fantazja i radosna twórczość

Dziękuję Panowie za pomoc pokłony
Prawdopodobnie skończy się dorobieniem sobie wtyczki mono super
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem