kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 - wykopek strychowy
Witajcie,
jestem tu nowy i wygrzebałem A2000 po chyba 20 latach na strychu. Chciał bym ją doprowadzić do stanu używalności. Niestety na chwilę obecną uruchamia się tylko ekran Workbench'a 1.3 z dyskietką i to wszystko. Do tego zauważyłem że na bank do wymiany jest przełącznik ROM bo jest z 1.3 na 2.0. Tutaj jest kilka fotek https://goo.gl/photos/PBtFcqxjBHYW9F8D8
Z tego co się zdążyłem zorientować to pewnie wypadało by zamontować CF zamiast dysku tak żeby wrzucić gry. Pytanie co jeszcze?
Szczerze mam nadzieję, że wiedza kolegów pomoże wskrzesić Amigę do życia :)
[#2] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #1

Wszystko zależy od tego ile masz hajsu.
[#3] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@_Skiba, post #2

Inwestycje chciał bym zacząć od podstaw z czasem rozwijać. Na początek chciał bym żeby można było pograć.
[#4] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #3

Kup joya,mysz i dyskietki, to wystarczy
[wyróżniony] [#5] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #1

Sprawdź koniecznie czy bateria nie rozlana.
[#6] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #3

ma kontroler HDD.
[#7] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Marcin74, post #5

Kurcze niestety widać że coś puściło :/ Czyli co trzeba kombinować z wymianą?
[wyróżniony] [#8] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #7

Koniecznie wymontuj baterię i jeśli już widać rozlanie to wymyj płytę w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu.
[wyróżniony] [#9] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #7

Usuń baterię jak najszybciej z płyty, żeby nie zdążyła zrobić większych zniszczeń. Jej użyteczność jest i tak już ujemna.

Co do samej Amigi - widać że ma rozszerzenie pamięci i kontroler dysku. To bardzo dużo. I świetny punkt wyjścia.
[wyróżniony] [#10] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #1

Patrząc na focie widać że masz kontroler HDD IDE (To zielone z nazwą AT-Apollo 2000) oraz jakieś rozszerzenie pamięci - coś mi się wydaje że to MegaMix 2000. z 4MB Fastu. ( co prawda z rzadkimi już pamięciami DIP i SIP) To już coś...
Teraz dlaczego nie startuje z dysku... Walnięty kontroler, dysk lub system na nim jest w wersji 2.x który raczej nie zabootuje się na Kicku 1.3.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 23:01:59 przez waldiamiga
[wyróżniony] [#11] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #1

Tak jak już pewnie koledzy wcześniej wspomnieli, najpierw wymień baterię! koniecznie, niech elektrolit nie żre płyty. Później kąpiel płyty w jakimś środku który ją wyczyści i zneutralizuje elektrolit na płycie - bo pewnie gdzieś już się rozlał - i tydzień suszenia dla pewności :)
Ja osobiście wymieniłbym podstawki od CPU i ROM, bo tam na pewno będą zaśniedziałe piny. OK
[#12] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@waldiamiga, post #10

Pozatwierdzam że jest to MegaMix 2000 ale chyba 2MB. Zrobiłem zdjęcia kostek Ram'u i nie tylko. Jest jeszcze przełącznik Kickstartu też dorzuciłem zdjęcia.

Ogólnie zamówiłem sobie już bateryjkę nową, no i adapter CF z kartą.

Co do podstawek na razie się wstrzymam, poczekam aż przyjdzie bateryjka i rozbiorę amige do końca, wtedy zobaczę jak sprawa wygląda. może znajdę w Trójmieście kogoś kto by polutował to za mnie, bo lutownicy już dobrych 10 lat nie miałem w reku :/

Zdjęć sporo robię tak żebym wiedział jak na końcu poskładać wszystko do kupy ;)
[#13] Re: Amiga 2000 - wykopek strychowy

@Barbatvs, post #12

Jarob ? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem