kategoria: A1200
[#1] Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)
Chciałem podzielić się swoją pierwszą Amigą po ponad 20latach :)
W trakcie ożywiania amisi było dużo problemów i przypominania sobie starych czasów
ale było warto :)
Na szczególne podziękowania chciałem zwrócić użytkownikom :
Stoopi - za pomoc w naprawię kabelka SCART
AD99 - za pomoc w wymianie kondensatorów
i innym użytkownikom forum którzy pomogli mi w uruchomieniu GOTEKA (upartego)
Zamieszczam kilka fotek jak się zaczęło :)
Najpierw okazyjny zakup gołej Amigi 1200 nieruszanej od 12lat :)
Amiga uruchamia się ale niestety w głośnikach buczenie i niewyraźny obraz :(
No to rozbieramy i sprawdzamy co w środku piszczy :)
link
Dużo kurzu i kotki utwierdzają mnie że Amiga od dawna leżała i nikt w niej od dawna
nie grzebał to dla mnie dobry znak :)
link
link
link
Po wstępnym oczyszczeniu z kurzu zabrałem się za wybielanie które wyszło rewelacyjnie.
Potem wkracza kolega Stoopi który ratuję mnie naprawą kabelka SCRART który był winien buczeniu i nieostremu obrazowi :)
Następny krok to wymiana oryginalnych kondensatorów po tylu latach leżenia nie ryzykuję pracy na oryginalnych i tu pomaga kolega AD99 który wymienia mi na kondensatory tantalowe .
No to czas na składanie osprzętu :)
dokupiłem oczywiście stację Gotek z którą się namęczyłem troszkę gdzie po wielu godzinach i pomocnych wypowiedziach kolegów z forum wymieniłem uszkodzoną tasiemkę i Gotek zaczął chodzić.
Dokupiłem oczywiście karte ACA 1221ec która starczy mi do użytkowania Amigi w zupełności.
Jeszcze dokupiony CF z czytnikiem.
link
link
No i ekrany w amidze długo zastanawiałem się nad renowacją ich nie były w złym stanie ale gdzie niegdzie czas odbił się i w niektórych miejscach nie było możliwe cofnięcie czasu wiec postanowiłem pobawić się w lakiernika :)
kilka godzin przygotowania szlifowanie , podkład no i lakier niebieska perła dodam że drogi ale robi wrażenie ekran mieni się w słońcu i do tego tył amigi fajnie kontrastuję , jedynie wewnętrzną część ekranu nie ruszałem gdyż była w stanie idealnym.
link
link
link
link
link
link
link
link
link
link
link
No i cieszę się Amigą 1200 naprawioną i przywróconą do życia.
Teraz pozostaje mi tylko zabawa.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 12:35:49 przez recedent
[wyróżniony] [#2] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Drako30pl, post #1

Linki nie działają :(.
[#3] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Tomski, post #2

czy mogę prosić admina o odblokowanie edycji posta poprawie linki ...????
[#4] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Drako30pl, post #3

ok linki poprawione powinno działać już :)
[wyróżniony] [#5] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Drako30pl, post #1

Dziękuje za przychylne słowa, ja z kolei dziękuję mojemu miernikowi, lutownicy oraz sprawnej wtorkowej ręce. OK
[#6] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Drako30pl, post #1

No to gratulacje i życzę koledze duuużo zabawy z Ami
[#7] Re: Podziękowania przy pomocy Reaktywacji A1200 :)

@Drako30pl, post #1

Nie ma sprawy. Jak co, to namiary na mnie maszOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem