kategoria: A1200
[#1] Brak resetu z klawiatury
Kolejnym problemem jaki mam przy swojej Amisi to nie wiem czemu ale nie mogę jej zresetować z poziomu klawiatury przyciski działają na 100% a zresetować nie mogę
co może być nie teges ??
rozumiem że kombinacja to A+A+ctr ??
Amiga 1200 kickstart 3.0.standardowa..
[#2] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #1

Ja miałem taki problem. Winna okazała się klawiatura.
[#3] Re: Brak resetu z klawiatury

@Hexmage960, post #2

no tak ale jak wszystkie klawisze działają to o co kaman.??
[#4] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #3

Nie wiem czy w 1200 jest tak samo, ale w 500 w kontrolerze klawiatury z tego co mi się kojarzy siedzi chyba układ 555, który zajmuje się resetem. Nie pamiętam jak to tam dokładnie jest, bo tego nie analizowałem, tylko tak mi się przypomina, że widziałem to kątem oka

Zmierzam do tego, że klawiatura może działać cała prawidłowo, a ten układzik "resetu" może być uwalony tylko i nie generuje sygnału reset. Druga sprawa, że sygnał reset idzie osobnym kabelkiem z klawiatury już "gotowy", więc może być układ sprawny, a ten kabelek walnięty -czyli sam kabelek, jakiś problem ze stykiem itp.
[#5] Re: Brak resetu z klawiatury

@Mq, post #4

W A500 kontroler klawiatury był przy klawiaturze - do płyty gównej idzie 5 kabelków. W A1200 kontroler klawiatury jest na płycie głównej - z klawiatury idzie cała taśma. I tak - jest sygnał kbreset wychodziący z samego kontrolera
[#6] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #1

Mnie się zdarzyło kupić na Allegro klawiaturę, którą po wybielaniu sprzedawca źle poskładał i były zamienione miejscami klawisze Alt i Amiga. Efekt był taki sam - niby wszystko ok, ale reset na kombinacji A+A+Ctrl nie działa. Wyszło dopiero po uruchomieniu programu testującego klawiaturę.
[#7] Re: Brak resetu z klawiatury

@MaaG^dA, post #5

Zgadza się - tutaj wątek ze schematami i analogicznym problemem.
A takie naiwne pytanie/sugestia Drako30pl może spróbuj podpiąć klawiaturę od innej A1200 by wyeliminować podejrzenie samej klawiatury.


Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 22:27:04 przez PWS
[#8] Re: Brak resetu z klawiatury

@PWS, post #7

znalazłem program testujący klawiaturę i się okazało że reset nie działa gdyż prawy klawisz "A" nie działa poprawnie ale przy okazji okazało się że prawa strona klawiatury numerycznej to znaczy od klawisza "*" w dół też nie działa wcześniej nie zauważyłem tego gdyż jej nie czytałem że można jakoś ścieżki naprawić ale jak się za to zabrać pożyczyłem inną klawiaturę i działa wiec typowo coś z ścieżkami czy ktoś ma doświadczenie z taką naprawą ?
[wyróżniony] [#9] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #8

Niby trudno nie jest (ja poległem podczas naprawy folii Atari 65xe).
Potrzeba lakier grafitowy (przewodzi prąd) i pewna ręka w malowaniu ścieżek (tu o niebo lepsi są modelarze potrafią pędzelkami malować takie detale jak twarze na minaturkach wojsk itp. Może kogoś znasz kto jest modelarzem lub maluje obrazy nawet amatorsko, bo chodzi o pewną rękę i obycie z farbami, bo mimo że naprawa jest prosta to malowanie dłuższych ścierzek nastręcza pewnych problemów).
Jak wpiszesz w google lub yt pytanie o naprawę folii klawiatury to jest trochę odpowiedzi z przykładami...

Zapomniałem dodać że przy zakupie lakieru grafitowego sprawdź jak ten jest utwardzalny, bo część potrzebuje promieniowamia uv (taka sama lampa jak kobitki utwardzają lakiery do paznokci).

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 09:01:22 przez PWS
[#10] Re: Brak resetu z klawiatury

@PWS, post #9

a może użyć interfejsu takiego co myślicie?
link


albo wymiana ?? ale czy możliwe że folia jest nowa ??

link

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 09:13:10 przez Drako30pl
[#11] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #10

Folia jest na 300% nowa. Jeśli o mnie chodzi to bym na nową wymieniał. Tylko rozkręć starą i zobacz jakie ma oznaczenia.



Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 09:30:48 przez Stoopi
[#12] Re: Brak resetu z klawiatury

@Stoopi, post #11

150zl za tą folie, na A1K jest po 10€ u BergTrolla za sztukę i nową do A1200.
[#13] Re: Brak resetu z klawiatury

@micromars, post #12

możesz podać link ???
jak z nim się dogadam polak ???
[#14] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #13

YouTube produktów

Jest w Sammelbestellung, tego nie da się liniować, dojście nie publiczne.
[#15] Re: Brak resetu z klawiatury

@Drako30pl, post #13

chyba "Polak"...
[#16] Re: Brak resetu z klawiatury

@recedent, post #15

Niektóre osoby w internecie nie piszą w ogóle nazw własnych z Wielkiej Litery.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 16:35:25 przez Hexmage960
[#17] Re: Brak resetu z klawiatury

@PWS, post #9

PWS: nie wiem czy temat folii Atari 65XE aktualny, ale pojawiły się nowe folie do Atari serii XE. Nigdy nie było, a obecnie zamówił produkcję i sprzedaje je niejaki xangel tu lub na atari.org.pl x_angel. To swój człowiek, ma konto tu na ppa i na atari.org.pl, sporo pomaga w różnych tematach, zna się na rzeczy, mogę polecić. Folie te Atarowe też widziałem, testowałem i są super.
A tu masz też na allegro przez niego wystawione: link

Hexmage960: w tym konkretnym przypadku widać wyraźnie uszkodzony Shift w klawiaturze Draco30pl -w ogóle nie ma żadnych wielkich liter Uszkodzona też kropka i przecinek

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 16:43:14 przez Mq
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem