kategoria: A600
[#1] HDD na CF nie stratuje
Witajcie,

Do mojej A600, którą powolutku kompletuję, dokupiłem kartę CF z Workbench 3.1 i za pomocą adaptera hxsp-2108p próbuję uruchomić, jednak niezależnie od ustawienia master/slave workbench nie odpala. Ekran jest czarny, nie ma ani dyskietki ani żadnego postępu. Dioda na płytce się świeci, zasilanie jest, workbench z Cloanto. W mojej A600 mam kickstart 2.05 - 37.350.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Ew. co powinienem jeszcze sprawdzić ?
[#2] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #1

Do bootmenu możesz wejść?
[#3] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #1

Głupie pytanie - jak jest podłączony adapter przez taśmę 40 pin i osobno zasilanie z fdd czy taśmę 44 pinową? Są różne warianty adaptera z czego ten 44pin jest trochę lepszy we współpracy z Amigą. Na adapterze jest diodka i powinna się świecić... świeci się?

Tak na marginesie, to napisz jaką masz amigę (konfig) czy poprostu startujes cf na "gołej" Amidze bez dodatkowej pamięci czy też karty turbo...

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 10:15:30 przez PWS
[#4] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #1

Kick w Amisi 2.05 oraz Workbench 3.1 na karcie. To chyba niema prawa sie uruchomić?
[#5] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #1

Odwrotnie podpięta taśma 40pin, ja bym tak obstawiał, czerwony pasek ma być koło jedynki na mobo.
[#6] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #1

Jeśli upewnisz sie co do prawidłowości połączenia taśmy to przy włączeniu Amisi przytrzymaj dwa klawisze myszki. Pojawi ci sie bootmenu gdzie wybierz uruchomienie bez startup-sequence. Potem wpisz Loadwb i endcli. Powinien uruchomic ci sie workbench, jesli nie to szukamy dalej. A jesli tak, to wina lezy w oprogramowaniu.
[#7] Re: HDD na CF nie stratuje

@Stoopi, post #6

Dzięki za odpowiedź i wskazówki.

Taśma podpięta jest dobrze, a dioda na adapterze świeci o czym napisałem w pierwszy poście. Ma podpięte osobne zasilanie. Niestety nie mogę wejść do bootloadera. Przytrzymanie klawiszy myszki (są sprawne ;) nic nie uruchamia, mam czarny ekran i to mnie martwi. Wygląda jakby coś blokowało Amisię.

Amiga jest goła bez dodatków, mam Goteka (w tej chwili jest wypięty) oraz klasyczny napęd fdd. Bez karty cf Gotek działa prawidłowo, z fdd również uruchamiałem programy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :).

Co powinienem jeszcze sprawdzić ? Mój kick i W3.1 mogą się gryźć i to może być przyczyna ? Czy może jednak problem sprzętowy (adapter, przejściówka pin ?), taśma jest ok, sprawdzona.

Pozdrawiam,
[#8] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #7

Jaki masz zasilacz? U mnie podobny objaw ale na ami1200 był gdy dołożyłem turbo i cd - zasilacz nie wyrabiał i miałem czarny ekran :(
[#9] Re: HDD na CF nie stratuje

@sunater, post #8

Sprawdzę jutro dokładnie ten zasilacz. Co ciekawe na goteku/fdd do bootloadera wchodzę bez problemu. Gdy adapter jest pusty (karta cf/sd wyciągnięta) również. Przy wyciągniętej karcie cf/sd dioda na adapterze jednak nie świeci. Gdy karta cf jest w adapterze po włączeniu Amigi - czarny ekran.
[#10] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #9

Ale co z Gotek masz czarny ekran? spróbuj bez Goteka. Gdy się "źle" przygotuje HDD/CF to boot selector na Gotku nie zabotuje z dyskietki ale z dysku startuje.
[#11] Re: HDD na CF nie stratuje

@TechNineWonder, post #10

Czarny ekran gdy podpięty adapter z CF (Gotek wypięty jest gdy mam CF'a).
[#12] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #11

Może to problem samego adaptera, dokładniej kiepskiego wykonania lutów na gnieździe CF?
[#13] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #7

A jak podepniesz sam adapter bez CF?
[#14] Re: HDD na CF nie stratuje

@sanjyuubi, post #13

Zasilacz jest sprawny.
Gdy mam podpięty adapter bez karty CF to dioda na adapterze nie świeci, można bez problemu wejść do bootmenu. Wygląda na to, że problem tkwi jednak w adapterze.
[wyróżniony] [#15] Re: HDD na CF nie stratuje

@sirkul, post #14

mam identyczny tylko bez tego oznaczenia, też nie działa z a600. przedzwoniłem miernikiem nawet wszystkie połączenia. Wszystko jest a adapter nie działa... Kupiłem 44 pinowy montowany do płyty i wstaje od strzała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem