kategoria: CD32
[#31] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@BuLa, post #30

no włąsnie tez myslalem 16x...bede szukał
[#32] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #31

jakies są marki jeszcze starych nagrywarek???kojazy ktos???mało tych plekstorów na miescie
[#33] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #29

hehe, no.
najtansze i najlatwiejsze do znalezienia moga byc lg,
albo samsungi
tylko nie wiem jak z nagrywaniem na nich bedzie.
poszukaj moze jakiejs firmy co sprzedaje sprzet korporacyjny,
stare kompy i inne biurowe graty elektroniczne.
czasem takiego kompa z dzialajacym napedem mozna kupic za grosze.
i sa rowniez szanse ze naped cd-r byl tylko raz wykorzystany do zainstalowania windy na tym.
[#34] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #32

obadaj liste pod tym linkiem
[#35] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@BuLa, post #34

o widzisz to ułatwi sprawę:)))
[#36] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #35

ogolnie poszperaj na cdrinfo.
bedziesz mial rozeznanie mniej wiecej czego szukac.
generalnie tak jak pisalem, napedy na ide trzeba szukac,
bo te na sata to juz przewaznie dvd-r a one cd wypalaja 16x min przewaznie.
[#37] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #31

Nie szukaj x16 bo bedzie dupa. Później Ci na prv wszystko opiszę bo jak narazie ciągle w biegu.... ;)
[#38] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@mikecios, post #37

spoko:)))
[#39] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #32

Ja kupiłem zewnętrzną co nagrywa CD i odtwarza DVD. Przed kupnem poprosiłem sprzedawcę o sprawdzenie jaką minimalną prędkością nagrywa i było x4 nic wolniej nie znajdziesz. Nagrana płytka x4 zadziałała w CD32. Poszedłbym ta drogą. I nie kombinuj z mniejszym zapisem, bo będą błędy. Płyty CDR Sony.
[#40] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@KM, post #39

jaka marka twojej nagrywary ??
[#41] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #40

jakjas sygnaturę te płytki mają???ultra comptible???multi?? cos w tenm deseń??co na nich pisze przyjacielu ????:)pozdro i dzięki za pomocną dłoń
[#42] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@stefan77, post #41

Płytki CD-R Sony optical media 700mb/mo 1-48x, nagrywarka ZEWNĘTRZNA marka no name usb 2.0 prosiłem sprzedawcę i sprawdził ze idzie nagrać z prędkością x4, nagrywa tylko CD a odtwarza cd i dvd więc to może jakaś wskazówka. Nagrywam img burn czy jakoś tak na PC. Poszukaj na allegro.
[#43] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@KM, post #42

Nagrywałem wiele płyt CD dla Amigi CD32 i CDTV z obrazów ISO + CUE.
Nie zauważyłem żadnych problemów jeśli chodzi o nagrywarkę, a nagrywałem nawet na nagrywarce BlueRay podłączonej na Sata III. Jako programu używam Nero Burning z pakietu Nero Platinum 2016 i Windows 8.1 64 bit. Nie zauważyłem również problemów z prędkością nagrywania, nawet x40 testowałem. Wszystko odczytywane było poprawnie zarówno na CD32 jak i CDTV. Prędkość nagrywania nie oznacza prędkości odtwarzania. W przypadku nagrywania obrazów to kompletnie nie ma znaczenia. Fakt jednak, że gorszej jakości płyty CD przy dużych prędkościach często się "wysypują". Sugestia nagrywania x16 jest dobra i dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi jej zastosować, choć można szybciej - patrz wcześniej.

Dlatego najważniejsza sprawa to jakość płyt CD na które nagrywasz. Tutaj jest największe niebezpieczeństwo. Ze sprawdzonych polecam Verbatim CD Azo i Sony CD (zielona etykietka pudełka). Na innych płytach często nie odtwarzały się gry/programy w CD32 i CDTV.

Pozdrawiam,

Azzorek
[#44] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@Azzorek, post #43

Verbatim CD Azo i Sony CD


Potwierdzam OK
[#45] Re: Nagrywanie płytek na amige cd32

@Azzorek, post #43

Potwierdzam, prędkość nagrywania niema większego znaczenia przy dobrych płytkach. Ale nie zaszkodzi nagrywać na najniższej na jakiej się da. Ja używałem nagrywarki w kieszeni na USB, i tak wychodziło że z powodu ograniczenia USB miałem do wyboru niższe prędkości. Nagrywałem zawsze w programie IMGBurn. Przy nowym laserze, marka płyty nie miała żadnego znaczenia TDK, Verbatim, Sony, Esperanza ...i jakies Hawki czy inne no name'y konsola odtwarzała bez problemu - choć przy gorszych płytach daje się wyczuć dłuższe wczytywanie składanek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem