kategoria: A600
[#1] Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe
Elo, czy ktoś już próbował wlutować na stałe czy będę pierwszy ?
najlepiej czym połączyć procek z vampirem ? kynar czy coś innego ?
jak długie mogą być druciki, jest jakieś ograniczenie ?
[#2] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #1

A co jest złego w obecnym sposobie montażu?
[#3] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #1

Co do ograniczenia długości. Zbadałem organoleptycznie na pałę, że maks będzie koło 10 cm. Może nieco mniej. Tak mi wyszło przy przelotce ze slotu cpu na aca 520 w A500. Przy dłuższych kablach amiga głupiała.
[#4] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@fazior, post #3

Spoko, postaram się zrobić krótsze w takim razie

co do pytania co złego jest w montażu poprzez nakładanie na procek podstawki to powiem że do dupy styki i nie chcę się tym denerwować więcej i mieć dziwnych zwieszeszek systemu, wywaliłem podstawkę i wlutuję na sztywno, przykręcę kartę do płyty i wszystko będzie lepiej działało niż w V2 A500

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 13:50:02 przez QUAD
[#5] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #4

Ja bym na wszelki wypadek przewiercił jeszcze Vampira i płytę główną na wylot w kilku miejscach wiertarką i skręcił jakimiś porządnymi śrubami z muterką na końcu (tylko nie zapomnij o podkładkach, bo elektronika jest wrażliwa na naprężenia).
[#6] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@recedent, post #5

Ja bym na wszelki wypadek przewiercił jeszcze Vampira i płytę główną na wylot w kilku miejscach wiertarką i skręcił jakimiś porządnymi śrubami z muterką na końcu (tylko nie zapomnij o podkładkach, bo elektronika jest wrażliwa na naprężenia).

A dla pewności jeszcze osikowy kołek i Vampir już się nie ruszy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:05:19 przez spidi
[#7] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@recedent, post #5

Taaaa a do tego kołki szybkiego montażu :P

a potem zaleję to żywicą epoksydową albo lepiej betonem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:16:35 przez QUAD
[#8] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #7

Mnie ten beton przekonuje...
A swoją drogą dziwne, że masz problemy z kontaktem poprzez nałożenie na MC68k. Wystarczy wyczyścić Kontaktem S Vampira i Procek - i nie będziesz miał żadnych problemów z kontaktowaniem... ja zmieniam karty turbo tak z 2-3 razy na tydzień pomiędzy Vampire a Furią i nie zdarza mi się brak kontaktu (i to na obu moich A600).
[#9] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@PWS, post #8

niebawem też nie będę miał problemów, uwierz mi :D

podstawka, która była jest do d..y, zeszlifowałem ją delikatnie żeby lepiej siedziała i było lepiej na jakiś czas, ale zwieszki były, już chciałem od architekta kupić podstawkę ale stwierdziłem że nie będę się bawił w wlutowanie nowej podstawki bo i tak nic lepszego do tej amigi nie włożę niż Vampir, dlatego będzie na stałe
[#10] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #9

Na Twoim miejscu jeszcze bym się zastanowił, podstawki które ma Architect są bardzo przyzwoite w przeciwieństwie do tych montowanych "fabrycznie", też mam ich kilka i wymieniałem jednemu koledze z forum, niestety jest przy tym sporo roboty, bo przelotki na karcie mają bardzo małą średnicę i trzeba konkretnie rzeźbić z nową podstawką.
W przypadku kiedy Amiga przestanie Ci działać (tfu tfu) będziesz miał problem ze zdiagnozowaniem usterki z kartą zasadzoną na stałe.
[#11] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #9

Zanim cokolwiek rozbroisz zainteresuj się TYM oraz posłuchaj Kilosa.
Zawsze w ostatecznym rozrachunku można się posunąć do bardziej radykalnych kroków.
[#12] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@Kilos, post #10

podstawki które ma Architect są bardzo przyzwoite w przeciwieństwie do tych montowanych "fabrycznie"


nie znam lepszych podstawek
[#13] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #7

W Chełmie cement najlepszej jakości zrobimy wylewke ;)
[#14] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #1

2 razy podchodziłem do tematu lecz w inny sposób, tzn. celem było usunięcie procesora mc6000 i w jego miejsce wlutowanie złącza 68pin. takiego typu jak jest w tych rozszerzeniach pamięci chip do A500, A200o, CDTV gdzie wyjmuje się układ Agnus i w jego miejsce wkłada się całą płytkę z pamięcią oraz Nowym agnusem obsługującym 2MB CHIP.
Cena takiego złącza w sumie jest jeszcze do przyjęcia, lecz problem "spadania" i nie łączenia Vampira rozwiązałem wymieniając jego podstawkę na taką ze starej płyty 286 od proca, oczywiście jak pisali poprzednio była rzeźba z pinami aby weszły w przelotki Vampira. Efekt końcowy jest taki że, vampir siedzi na motorolce że aż miło.
[#15] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@superbonio, post #14

S-Bonio, opowiadasz takie fantastyczne rzeczy, a nie wrzucasz zdjęć tej genialnej pracy? . Wiesz, że uwielbiam oglądać twoje amigowe fantazje (inni zapewne też) OK
[#16] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@superbonio, post #14

Fotki, fotki :)
[#17] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #16

Ja też wymieniłem podstawkę w V600 u Architecta. Trzyma się mocno Vampir i sztywno, niczym przybity kołkiem osikowym.
[#18] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@QUAD, post #16

Rób swoje, nie oglądaj się na innych.
Zrobisz, przetrzesz szlaki i będą naśladowcy.
Kanapkowanie to słaba idea. Pod warunkiem że są punkty docisku do płyty głównej,
to takie rozwiązanie jest akceptowalne. Ale luty, oprócz zimnych są lepsze...
[#19] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@Sir_Lucas, post #17

Witam.
Gdzie tego architekta można kupić?
Superbonio pochwał się fotkami.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 15:40:09 przez ted
[#20] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@ted, post #19

Możesz z nim skontaktować się TUTAJ.
[#21] Re: Vampire V2 A600 Wlutowanie na stałe

@ted, post #19

Gdzie tego architekta można kupić?


Podobno każdego można kupić, tylko kwestia pieniędzy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem