kategoria: CDTV
[#1] Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne
Kupiłem sobie AmigaForever Plus.
Mam tam system 3.1 w adf'ach, nie mam jednak jak tego przenieść na fizyczne dyskietki.

Prosiłbym o pomoc kogoś z warszawy kto mógłby mi takie dyskietki przygotować.

Pozdrawiam
Sławek
[#2] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Jak nie znajfziesz chetnego to napisz do mnie. Wysle ci poczta.
[wyróżniony] [#3] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Można też kupić nówki na znanym portalu aukcyjnym.
[#4] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Napisał, że ma adf z Amiga Forever i prosi o pomoc z przeniesieniem ich na dyskietki. Dodatkowy wb na dyskietkach to coś około 100 zł, ale ... kto bogatemu zabroni.
[#5] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Generalnie w W-wie będę 29.07 (rano około 8:30) i później 8.08 (około 18:30) na dworcu zachodnim - pks. Jeśli nie będziesz miał innych propozycji to możesz mi 29.07 podrzucić dyskietki i adf, a 8.08 odebrać nagrane.

Na jakie dyskietki chcesz wb nagrać? Jest też opcja, że mi podeślesz adf, ja nagram na swoje nieużywane hd i odbierzesz sobie 29.07 około 8:30 i dasz mi dyskietki w podobnym stanie. Mówię o dyskietkach leżakach nieużywanych.
[#6] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Jezeli masz dyskietki na ktorych chcesz nagrac to mieszkam na ochocie.
[#7] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #1

Wybacz bo nie rozumiem trochę.
Masz WB w adf-ach na płycie i chcesz je przenieść na dyskietki.
Skoro chcesz korzystać z dyskietek to masz stację dysków.
Jak masz stację dysków to w czym problem samemu nagrać adf na fdd ?
[#8] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@mikecios, post #7

A jak ma sobie nagrać te dyskietki z poziomu systemu operacyjnego skoro go nie posiada?
[#9] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@recedent, post #8

Chyba że tak bo tego nie wychwyciłem ;]
[#10] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@mikecios, post #7

Jest sposób nagrania obrazów ADF w PC bezpośrednio na stację Amigową lub nieprzerobioną PC, ale wymaga to zrobienia specjalnego kabla na LPT i połączenia go ze stacją, nagrałem tak kilkadziesiąt dyskietek pod Windows link
W tym przypadku możliwy jest jedynie zapis, odczyt pod PC już nie.
Druga możliwość spakować obraz ADF w LHA i przenieść go na dyskietce w PC, którą można odczytać w Amidze po załadowaniu PC0 albo kabel szeregowy nullmodem.
[#11] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Adinfo, post #10

Na PC z dwoma stacjami dysków można zrobić obraz dyskietki amigowej.
Program Disk2FDI
[#12] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Adinfo, post #10

Ale on nie ma systemu zainstalowanego, więc druga opcja odpada szeroki uśmiech
[#13] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Hellena, post #12

Zapominacie o jeszcze jednej możliwości. Skoro gość chce 3.1 to podejrzewam że nie ma gołej A500 wiec HDD, a z tym pod piecem już zero problemu
[#14] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@pong777, post #3

Te nówki to są adf-y + naklejki.
Tyle to mam
[#15] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Tomuś, post #13

Pod warunkiem, że ma ochotę podpinać dysk pod pieca i używać UAE, ja tam się nie skalałem takim grzechem i nie zamierzam
[#16] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Tomuś, post #13

Z opisu to ma: cdtv i Savyna68
To dochodzi jeszcze płyta CD jako kolejny pomysł
[#17] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@mikecios, post #7

Nie mam ADFów na CD.
AmigaForever kupiłem online w promocji w wersji download.

Mógłbym się bawić w przenoszenie na CD - ale nie chcę w tej chwili ogarniać problemów z opcją dogrywania plików do Network CD i zgrywania na dyskietkę W CDTV lub montażu 2 cd itp.

Chcę legalnie zainstalować system na karcie CF. Potem będę się bawił tworzeniem bootowalnych obrazów płyt dla CDTV.

Być może powinienem zainwestować w GOTEKa - wtedy problem by się rozwiązał.
[#18] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@eross, post #6

Skorzystam z propozycji kolegi.

Teraz wyjeżdżam na urlop, ale w drugiej połowie sierpnia się odezwę.
[#19] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #17

Chcę legalnie zainstalować system na karcie CF


E, to jak masz CF to nie potrzebujesz zrzucać adf-ów na dyskietki. Wystarczy zainstalować z tychże adf-ów na tejże karcie system pod emulatorem na PC.
[#20] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@recedent, post #19

Może jeszcze na CF wrzucić te pliki ADF luzem. Pobrać adf2disk i poleceniem adf2disk podając nazwę pliku adf nagrać na dyskietce.
[#21] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@recedent, post #19

Hmmm czyżbym niechcący wsadził kij w mrowisko ?
[wyróżniony] [#22] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@recedent, post #19

Można też zamontować dyskietki na Amidze i zamontowanych obrazów instalować System operacja trwa naprawdę szybko. Można jakoś z przypisu czy folderu czy coś, mniejsza z tym.

Tak naprawdę to pod x-UAE wystarczy wgrać tylko RDB i do C Copy, Dir, lha i wrzucić resztę softu gdzieś do folderu i resztę zrobić na Amidze z poziomu Cli. Oczywiście to tak bardziej dla sportu. Ale da się tak też.


Już nie wypomnę o tym że jak się ma IDE w Amidze to można te dyskietki samemu nagrać. Wystarczy jakiś ADF2Disk i RDB na partycji aby za bootować.

A to CDTV jest Ale jest Snywa to jednak jest IDE.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 14:20:48 przez TechNineWonder
[#23] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@TechNineWonder, post #22

nie wiem jak zrobić format CFa pod emulatorem - AmigaForever daje mi możliwość podpięcia albo folderu albo pliku virtualnego dysku.

Pamiętajcie, że to jest GOŁY CDTV i nie mam systemu fizycznie nigdzie indziej jak na płycie Network CD.

Przy próbie dogrania ADFów do obrazu płyty i adf2disk - płyta przestała bootować.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 14:25:39 przez silenter
[#24] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #23

Jakiego używasz Systemu?
[#25] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@TechNineWonder, post #24

Na AmigaForever używam 3.1
Oczywiściew pod WinZgrozą

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 14:26:47 przez silenter
[#26] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@silenter, post #25

No to Instalujesz WinUAE tu jest pierwszy lepszy link z Google.

Diskpart możesz wyczyścić kartę ja tam używam Gparted ale mniejsza z tym, tylko sobie Systemu nie usuń. Później w WinUAE dajesz QuickStart A1200 nie sugeruj się tym że masz CDTV do tego dorzucasz Kicka z CD Clonato.

Dodajesz AddHardDrive jak dasz IDE jako kontroler to nic nie zmieniasz jak będzie UAE to w ToolTypie Ikony HDtolBox zmieniasz na uaehf.device prawym na ikonie i z Icon wybierasz Information i tam zmieniasz.

I tyle w HDTB wybierasz change drive type, define new red configuration ok. Paritione drive Usuwasz stare albo zmieniasz rozmiar. Na System daj sobie z 200 mega albo 500 maxtransfer tylko ustaw na 1fe00. A i formatuj Quick.

Tak czy tak jeśli chcesz w miarę komfortowo Amigować to musisz się tego wszystkiego nauczyć.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 14:41:09 przez TechNineWonder
[#27] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@TechNineWonder, post #26

Dam radę. 30 lat temu pracowałem w serwisie amigi i takie rzeczy robiło się z pamięci.

Przyblokowało mnie to, że AmigaForever nie daje możliwości podpięcia dysku wprost.

W UAE nie sprawdzałem, bo byłem pewien, że AmigaForever to jest UAE z inną skórką.
[#28] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@TechNineWonder, post #26

No dobra. Używa Windowsa, ale nie wiemy jakiego. Jeśli jest to Windows np. 7 albo 10 to winuae trzeba uruchomić jako administrator (prawy klawisz myszy na ikonie bądź pliku). U mnie cf w zwykłym trybie w winuae nie jest widoczny.
[#29] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@misiek2, post #28

Tak samo w przypadku bezpośredniego dostępu do dysku po WinUae trzeba być na administratorze, miałem tak z dyskiem IDE 2.5.
[#30] Re: Dyskietki z systemem 3.1 potrzebne

@Adinfo, post #29

Potestuję dzisiaj
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem