kategorie: A1200, Programy
[#1] Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?
Witam,

Zwracam się do Was z zapytaniem - jaki polecacie program typu Dock/ToolBar dla klasycznego Amiga OS (1.0-3.1)?

Chodzi mi o program, dzięki któremu w wygodny sposób uruchamiałbym aplikacje z blatu Workbencha.

Znam tylko:
  • ToolManager
  • ToolsDaemon

Ale dawno z nich nie korzystałem - zamierzam spróbować ich jeszcze raz.

Podajcie programy, z których korzystacie na bieżąco.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 22:51:02 przez Hexmage960
[#2] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Hexmage960, post #1

Ja pod 3.5 korzystam z toolsdeamona ,ale starsza wersja bo nowa nie chce dzialac i amidock z is 3.9 tylko musialem go recznie skopiowac z plyty os3.9 i podmienic workbench.library tez z 3.9
[#3] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@mikecios, post #2

Tak, wiem że OS3.9 ma swój Dock, ale nie mam płyty z tym systemem. Może rozważę kupno.

Czyli chyba ToolsDaemon jest najpopularniejszy. A czy pozwala on tworzyć też graficzny pasek z programami (tak jak ToolManager), czy tylko tekstowe wpisy w menu "Tools"?
[#4] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Hexmage960, post #3

Moze sie myle ale menu tylko tekstowe
[#5] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Hexmage960, post #1

Toolsdaemon (korzystam z rozszerzonego menu na belce WB) i kilka ikonek na desktopie. U mnie, choć jest 060 i 64MB Fastu pod WB jest 8 kolorów i ogólnie bardzo minimalistycznie, bez zaśmiecania cennego ChipRAM-u. Jedyny bajer jakiego używam to MagicMenu.
[#6] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@mccnex, post #5

I to jest powód aby wreszcie sobie odpuścić Amigę która ma aż 2 MB graficznej pamięci.
Żeby kroić workbench do 8 kolorów i rezygnować z tego co Amiga ma najładniejsze czyli blat.
To wstyd przed każdym rodzajem komputera po 1995 roku. Ciesze się że wreszcie będę miał Amigę która będzie miała wystarczająco dużo chipu. ...
ToolsDaemon. ... OK
[#7] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Voyox, post #6

Do używania Amigi piękny blat wcale mi nie jest potrzebny. Jeszcze trzeba ustalić co dla kogo piękne, bo mi się tak podoba właśnie jak mam, a wstydu nie odczuwam żadnego, bo niby przed czym?
[#8] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@mccnex, post #7

Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc. Na razie jeszcze przygotowuję świeże środowisko pracy na Amidze, myślę że wkrótce zainstaluję tego ToolsDaemona.
[#9] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Hexmage960, post #8

Dla mnie ToolsDeamon to niezbędnik. Po prostu świetne rozszerzenie górnej belki. Za pomocą niego odpalam większość programów oraz gry.
Kiedyś bawiłem się w jakieś "Starty" itp, ale to tylko przeszkadza. Ostatnio wyłączyłem nawet zegarek analogowy.
Mam pod ręką WinUAE, to z niego wklejam jak działa ToolsDeamon. W moim profilu znajdziesz cztery zrzuty WB, tam ToolsDemona odpalam klikając myszką w innym miejscu niż górna belka. Jedyny mankament jest taki, że podczas konfiguracji musisz ręcznie wpisać ścieżkę dostępu do programu (nie pokazuje się okno wyboru ikonki programu).
[#10] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Hexmage960, post #8

OK
[#11] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@Andrzej Drozd, post #9

Z tego co pamiętam oprócz ręcznego wpisywania ścieżek to działa też drag'n'drop workbenchowych ikonek do TD. Ułatwia życie jak trzeba wrzucić 20 ulubionych programów albo zestaw amigowych gierek
[#12] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@mccnex, post #11

Też to pamiętam, a biedny Andrzej wklepywał ręcznie....
[#13] Re: Jakie polecacie programy typu Dock/ToolBar?

@mccnex, post #11

Też to pamiętam, a biedny Andrzej wklepywał ręcznie....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem