kategoria: CD32
[#1] Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem
Witam

Kupiłem ostatnio Amigę CD32 - niestety w średnim stanie.
1. Wymiana elektrolitów
2. Wymiana lasera wraz z mechanizem ( wygięta ośka w silnczku z talerzykiem )
3. Połamane mocowania lasera oraz docisku.
4. Uszkodzona klapka
5. Pogięta blaszka przy docisku
6. Pogięta blaszana maskownica mechanizmu lasera

Generalnie udało się to jakoś poskładać do kupy.
Wypaliłem płytę z demami na jakieś starej CDR i wszystko gra , ale
musiałem zdemontować docisk i położyć go ręcznie na płycie, klapke podnieść i papierek w fotokomórkę.
Teraz zamontowałem docisk nie dokręcając go przez co po zamknięciu klaki jako tako działa
ale i tak trzeba polożyć cos na klapkę.

czy ktoś walczył z sukcesem z niedomykająca się klapką i dociskiem ?
Tak myślałem też co by wymienić talerzyk na taki jak w PSX - widziałem na youtube ze kolo wymienił i rozwiazał problem. Ktoś wymieniał ma jakieś doświadczenie jak ściagnąć i potem nałożyć talerzyk ?
[#2] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@nekroskop, post #1

Mam dwie cd32 i wymontowałem te badziewne dociski bo nie miałem już na to nerwów :)
Obie są teraz luzem i już nie bedę kombinował. To niestety fabryczny feler cd32.
[#3] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@mikecios, post #2

Obczajcie kwestię klapki i sprężynki. Tam jest mechanizm dość delikatny i łatwy w zepsuciu. Miałem z tym problem- rozebrałem, wyczyściłem, przesmarowałem i to pomogło.
[#4] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@kubaslonka, post #3

No właśnie mój był totalnie rozsypany , złożyłem to na czuja i na ile udało mi się necie.
na klapie wyrwany kawałeczek plastiku wiec tam się to trzyma słabo , w momencie jak zamykam to czuc spręzyne ale końowy efekt jest taki ze jest niedomknięta.
[#5] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@nekroskop, post #4

Przypuszczam że wiem o czym mówisz bo sprężyna podpiera się w 3 punktach i gdy jeden z nich jest zniszczony to jest mega lipa z klapką...
[#6] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@nekroskop, post #4

Miałem chyba podobny problem, rozerwany plastik przy klapie w miejscu gdzie się wkręca śrubkę. Naprawiłem to blaszką z dyskietki którą zagiętą przykleiłem ściśle przylegającą do klapy a w miejscu śrubki wywierciłem otwór. Poszukam fotki bo trudno trochę to opisać, może znajdę foty które robiłem na allegro bo konsola wiele lat temu sprzedana. Ewentualnie daj ogłoszenie że szukasz obudowy lub samej klapki, może się znajdzie osoba której np. padła płyta i sprzedaje na części.
[#7] Re: Amiga CD32 - probelm z klapka i dociskiem

@companiero, post #6

Heh zrobiłem tak
wstawiłem pod to metalowe kółko dociskowe 3 dystanse zrobione z koralików dla dzieci z IKEI
musiałem trochę przyciąć bo nie mam takich dłuższych śrubek i jak na razie działa

Na czym ewentualnie sprawdzić poprawna pracę lasera był jakiś tytuł ?
[#8] Re: Amiga CD32 - problem z klapka i dociskiem

@nekroskop, post #7

Na każdym Cd-audio i innej tłoczonej płycie z grą.
Wkładasz audio i sprawdzasz czy bezbłędnie działają wszystkie ścieżki, zwłaszcza
skrajne bo wtedy laser kręci się najszybciej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem