kategoria: A600
[#1] Amiga 600 pomocy
Amiga 600 po uruchomieniu obraz jest nasączony jednym kolorem po około 10 minutach obraz wskakuje poprawnie Amiga działa bardzo dobrze nie wiesza sie wszystko działa czy to mogą być kondensatory?
[#2] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #1

Najpierw poruszaj kablem łączącym Amigę z Monitorem.
Czasami na pinach jest brak styku i obraz się przesyca przeważnie zielenią.
[#3] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #1

Kolor tak jakby różowy?
[#4] Re: Amiga 600 pomocy

@_Skiba, post #3

tak jakby różowy
[#5] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #4

Pewnie coś pociekło w okolice U12 i pobliskich rezystorów. Kiedyś też tak miałem. Cała grupa rezystorów i ścieżek do sprawdzenia.
[#6] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #1

W razie czego mogę pomóc z tą płytą.
[#7] Re: Amiga 600 pomocy

@_Skiba, post #5

moze ktos jest zainteresowany to sprzedam jak by co orsiu@interia.pl oczywiscie fotki przesle ale jutro po za tym problemem amiga biała działa super
[#8] Re: Amiga 600 pomocy

@_Skiba, post #5

okolice U12 GDZIE TO DOKŁADNIE ?
[#9] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #8

U12 jest pomiędzy gniazdem PCMCIA i modulatorem, obok złącza IDE
[#10] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #8

Układy są opisane na pcb. Z resztą widać drobny wyciek (?) na fotkach które dałeś w licytacji link


Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 11:55:54 przez tbone
[#11] Re: Amiga 600 pomocy

@tbone, post #10

no to problem odnaleziony szczerze nie dojrzałem tego dziekuje
[#12] Re: Amiga 600 pomocy

@orsiu, post #11

mam tez Amigę 600, która zgłasza się "czarnym ekranem". dioda power się pali jednak stacja dysków nie czeka na dyskietkę.
Amiga posiada dwa Kickstarty: 2.0 i 1.3 zdjęcia moge dosłał w środe jak co to kontakt orsiu@interia.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem