kategoria: Sprzęt
[#1] Gotek i zielony
witam ponieważ w temacie jestem zielony a dostałem goteka dokupiłem pendraiva w sklepie sandisc 16 gb zamontowałem goteka w Amidze i chciał bym sie spytać jak dalej działać

1 słyszałem ze trzeba pena sformatowac czym ?
2 potem wgrać selektor adf ? z skąd pobrać i co ?
[#2] Re: Gotek i zielony

@orsiu, post #1

Jakie Gotek ma firmware: Cortex, Hxc, FlashFloppy czy oryginalne ?
[#3] Re: Gotek i zielony

@orsiu, post #1

Jeśli Cortex to polecam TO
[#4] Re: Gotek i zielony

@waldiamiga, post #3

jak to sprawdzić Poniewież dostałem go i nic o nim nie wiem
[#5] Re: Gotek i zielony

@orsiu, post #4

a co w takim razie wiesz
[#6] Re: Gotek i zielony

@polutuje, post #5

wiem jak podłączyć i ze jest potrzebny pendrive z programem
[#7] Re: Gotek i zielony

@orsiu, post #6

To zrób tak i napisz o efektach.
[#8] Re: Gotek i zielony

@Norbert, post #7

Kolega kupił tu. I boję się że jest on "czysty".
[#9] Re: Gotek i zielony

@orsiu, post #1

Ja się podłączę z pytaniem zielonego o gotek :)

Mam zamiar kupić goteka z Chin, aktualnie najtańszy jaki znalazłem jest za niecałe 17$ - https://www.aliexpress.com/item/Black-SFR1M44-U100K-3-5-1000-Floppy-Disk-Drive-to-USB-emulator-Simulation-For-Musical-Keyboad/32595250052.html

Chciałbym używać go jako stacji zewnętrznej, bo amigowa jeszcze <odpukać> działa.
Z tego co wyczytałem, HxC pozwala uzywać goteka w tem sposób, czy FF też już ma taką opcję?
Czy coś poza taśmą połączeniową będzie mi jeszcze potrzebne?
[#10] Re: Gotek i zielony

@watman, post #9

Są dwie metody programowania: programator na USB i połączenie z pinami z tyłu Goteka albo kabel USB-A -> USB-A - czyli te same wtyczki po obu stronach (czyli wtyk taki jak w pendrive).
Tu jest opisane i filmy nagrane jak programować.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 11:18:10 przez Adinfo
[#11] Re: Gotek i zielony

@Adinfo, post #10

Tak, o zaprogramowaniu wiem, pytam bardziej pod względem fizycznych rzeczy - jakiś bootselector albo coś? Gotek miałby robić w A500 za drugą stację...

Przy okazji, widziałem tu na zdjęciach, że niektórzy w A1200 wyprowadzali goteka po lewej stronie obudowy - czy w A500 to też by było możliwe jeśli w przyszłości chciałbym Proteinę/Savynę, czy się wtedy nie pomieści?
[#12] Re: Gotek i zielony

@watman, post #11

Bootselector umożliwi Ci użycie Goteka jako głównej stacji DF0. Dodatkowo potrzebujesz jeżeli nie masz zewnętrznej stacji taki "uproszczony" interfejs.
[#13] Re: Gotek i zielony

@Norbert, post #7

To może ja też skorzystam i poproszę o pomoc. Mam w A500 zamontowanego goteka HxC zamiast DF0: - FW FF-v0.9.27a z firmware flashfloppy/HxC Selector v.1.71-ff. Korzystałem z różnych źródeł ale nigdzie nie znalazłem czegoś co ułatwiłoby mi obsługę tej wersji. Nie mam żadnej instrukcji jak z tego korzystać
[#14] Re: Gotek i zielony

@luzik, post #13

HXC/FF można używać w jednym z trzech trybach.
Z jakiego chcesz skorzystać ?
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Initial-Setup


Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 20:31:49 przez Norbert
[#15] Re: Gotek i zielony

@Norbert, post #14

dobre pytanie bo nie wiem.
[#16] Re: Gotek i zielony

@luzik, post #15

Ok. Wszystko mam, wszystko wiem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem