kategorie: A600, Sprzęt
[#1] A600 i ClassicWB + WHDLoad
Hej koleżanki i koledzy,

Co ze swojego doświadczenia polecacie do A600 ażeby móc komfortowo używać ClassicWB i Whdload?

Dokumentacja wspomina o następujących wymaganiach:

ClassicWB
ECS, 3.0 ROMS, 68000, 2MB RAM, 80MB Hard Drive


WHDLoad
CPU 68000 (68010+ is recommended because some installs require the VBR for the 'quit by a key' feature)
Kickstart 2.0 (version 37)
a minimum of 1.0 MiB RAM (sometimes more, it depends on the installed program)


Co polecacie aby było wygodnie? Tylko rozszerzenie pamięci? Jednak jakieś turbo? Preferowałbym dostępne podezspoly (nowe, używane). Nie chciałbym dużo wydawać. :)

Dzięki!
Kokos
[#2] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #1

Albo polować na używany FAST, albo Furia, chyba że ktoś odsprzeda Sakure to też by było.

Ja bym sobie kupił fast jak by był dostępny najkorzystniej i najtaniej. I chip dokupić jak nie ma 2mb i kicka. Jakaś karta sieciowa i tyle.

Ale jak tak ma się 500 złotych to nowa Furia i Kick 3.1. Furie widziałem kiedyś za 300 kup teraz.

Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać bo temat raczej znany tudzież oklepany. Tylko się bierze co jest.

Na dziś to można mieć nową Furia.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 19:44:45 przez TechNineWonder
[#3] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #1

Furiaok, racja
[#4] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@polutuje, post #3

Dzięki panowie, zapytałem na giełdzie czy ktoś nie posiada używanej Furii. Zobaczymy.
[#5] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #1

Na pewno przyda się rozszerzenie Chipu - na Allegro można znaleźć wersję z RTC za ~90 zł.
Biorąc pod uwagę cenę Furii (nie mówiąc już o używce) to nie zdecydowałbym się na rozszerzenie samego Fastu.
Tutaj znajdziesz artykuł nt. rozbudowy A600 .
Autor skupia się karcie ACA, Furia przedstawiona jako PCMCIA unfriendly, ale obalono to w innym wątku
[#6] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Pentanteles, post #5

Witaj kolego z pracy. :D

Dzięki za wartościowe informacje. Obecnie nie mogę znaleźć na allegro rozszerzenia chip z rtc dla a600. Możesz mi podesłać link do konkretnego przedmiotu, żebym wiedział czego szukać? Czy tego rozszerzenia można używać razem z Furią?

Wątki bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że upolujemy nasze Furie.
[#7] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #6

Jeszcze w tym tygodniu były dostępne - napisz do gościa z tej aukcji
Ten sam człowiek potwierdził, że rozszerzenie współdziała z Furią, gdyż sam ma taką konfigurację.

Może ktoś z forum chce sprzedać dwie Furie? ;)
[#8] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Pentanteles, post #7

Lotharek.pl OK A tak w ogóle to u niego Furia bez FPU nówka z gwarancją kosztuje 368 zł +przesyłka (z koprocesorem wyjdzie ~420, przy czym mało kto go potrzebuje, a na pewno nie do grania).
[#9] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Pentanteles, post #7

Mam to rozszerzenie (chip z rtc) i działa ok. Obecnie leży bo w A600 mam stare rozszerzenie Elboxowe i chyba wystawię na giełdę...
[#10] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@tbone, post #9

Jeśli chcesz się pozbyć tego rozszerzenia w rozsądnej cenie to chętnie przygarnę. Możesz śmiało pisać przez PW.
[#11] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #10

Pojawiło się wspomniane rozszerzenie Chipu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:42:40 przez Pentanteles
[#12] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Pentanteles, post #11

Dzięki, pewnie nabede jeśli niebawem nie pojawi się używka. :)
[#13] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@perinoid, post #8

Lotharek.pl OK A tak w ogóle to u niego Furia bez FPU nówka z gwarancją kosztuje 368 zł +przesyłka


Kurcze- bardzo zacna cena, aż zaczynam się zastanawiać czy nie podalić mojej A600?!
[#14] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Pentanteles, post #11

Dorwałem A600, która była u Jarka i okazało się, że jest tam już rozszerzenie od ATRAX, miła niespodzianka. Co prawda bez RTC, ale pewnie przeżyjemy.
[#15] Re: A600 i ClassicWB + WHDLoad

@Sokok, post #14



Do swobodnego korzystania z whdload wystarczy 1MB pod klapke i 4MB fast na procesor potem ide-cf i gitaraOK


Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 19:06:50 przez _heniek29cr_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem