kategoria: A500
[#1] Amiga 500 fdd
Witam.
Mam pytanie. Mam a500 rev 6a z lekko problematyczna stacja dyskietek. Ma problemy z odczytem. Mam tez kilka samsungow 321b ktore przerobilem pod ami i dzialają. Problwm jest w tym, ze jak zamieniam stacje to sa innego ksztaltu i nie pasuje np otwor przycisku wyzwalania dyskietki. Jak u siebie to rozwiazaliscie? Czy moze probowac przelozyc srodek jednej stacji do drugiej?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 12:54:12 przez eross
[#2] Re: Amiga 500 fdd

@eross, post #1

Najłatwiej przerobić przyciskpomysł
[#3] Re: Amiga 500 fdd

@polutuje, post #2

Nie chce ciac obudowy
[#4] Re: Amiga 500 fdd

@eross, post #3

Przycisk jest przy flopie a nie jest elementem obudowy, czytaj ze zrozumieniem.
[#5] Re: Amiga 500 fdd

@polutuje, post #4

No to powiedz mi jak to zrobic? Bo jak przymierzam to przycisk z samsunga wchodzi w obudowe tak, ze bez ciecia obudowy nie pojdzie. A jak zetne przycisk od samsunga to przycisk na takiej glebokosci sie rozpadnie i bedzie sie trzymal tylko z jednej strony
[#6] Re: Amiga 500 fdd

@eross, post #5

Przesun przycisk i podklej superglue na jakims kawalku plastiku.
[#7] Re: Amiga 500 fdd

@softiron, post #6

W sumie o tym nie pomyslalem. Podnioslem stacje na dodatkowych tulejkach dystansowych bo stacje samsunga osiadaja nizej. I teraz na kawalku plastiku podkleilem loctitem i sieddzi :)
[#8] Re: Amiga 500 fdd

@softiron, post #6

Ktoś kiedyś pokazywał taka sztuczkę.
Był też pomysł aby wykorzystać cześć przycisku ze starej i nowej stacji.
Przeciąć i skleic obie części
[#9] Re: Amiga 500 fdd

@Norbert, post #8

Ja tak na ciepło lutownicą zrobiłem dwa przyciski. Część stacji ma mocowanie przycisku bliżej środka, wtedy dwa kawałki plastiku (mocowanie z FDD + przycisk) są względem siebie przesunięte, wtedy aby wzmocnić zgrzew do środka wkładam dodatkowo np. wkręt do drewna lub gwóźdź i trzyma wtedy bez problemu. Na koniec szlifuję miejsce zgrzewu aby było równo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem