kategoria: A600
[#1] Flashowanie Kickstartu
Cześć,

Mamy Ci ja i Jarek A600, w którą postanowiliśmy trochę zainwestować. Jednym z kroków będzie wyrzucenie poniższej modyfikacji, ażeby zrobić miejsce na Furię i CF-kę.



W związku z tym muszę zdecydować się na jeden kick i go tam zamontować. Mam kupiony świeży Amiga Forever i chciałbym tam wrzucić Kick 3.X od Cloanto.

Pytanie 1: Czy poniższe kostki można ponownie programować?



Pytanie 2: Jak się do tego zabrać?

Z góry przepraszam, jeśli to totalne banały. Dzięki.
Kokos
[#2] Re: Flashowanie Kickstartu

@Sokok, post #1

Odpowiem łącznie na oba pytania.
Można te kości programować ponownie, ale trzeba mieć sprzęt. Są to kości EPROM, które pod naklejkami mają okienko i kasuje się je przez to okienko ultrafioletem specjalną lampą. Później jak się już wykasuje, to można ponownie programować programatorem EPROM-ów.
[#3] Re: Flashowanie Kickstartu

@Mq, post #2

Dzięki! Zastanawiam się czy te kości nadają się do włożenia w gniazdo kickstartu, czy będę musiał poszukać czegoś o niższym profilu.
[#4] Re: Flashowanie Kickstartu

@Sokok, post #3

Spokojnie mozna je przeprogramowac i zamontowac jedna w gniazdo ROMu.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 23:30:17 przez Architect1200
[#5] Re: Flashowanie Kickstartu

@Architect1200, post #4

Dzięki! Namawiam właśnie mojego sąsiada Kilosa o pomoc w akcji flashowania.
[#6] Re: Flashowanie Kickstartu

@Sokok, post #5

Pogon go z VideoHybrid :)
[#7] Re: Flashowanie Kickstartu

@Sokok, post #5

Pogon go z VideoHybrid :)
[#8] Re: Flashowanie Kickstartu

@Architect1200, post #6

Nie wiem o co chodzi ale wspomnę. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem