kategoria: CDTV
[#1] Amiga CDTV + Kipper2k
Witam wszystkich!
Posiadam amigę cdtv którą postanowiłem rozbudować i tak na wstępie dokupiłem nowe romy oraz kikstart 3.1 wszystko ruszyło po jakimś czasie udało mi się dokupić kartę rozszerzeń kipper2k jednak po zainstalowaniu komputer nie widzi większej ilości pamięci jedynie WB ładuje się bez problemu z karty pamięci ale nic nie potrafię więcej uruchomić. I tutaj moja prośba do was czy ktoś miał doczynienia z taką kartą i jak można to uruchomić dodam że wcześniej ta karta była używana na amidze 500. Nie jestem zbytnio wtajemniczony w amigach więc proszę was o pomoc jak to ruszyć i czy ogólnie ta karta ruszy z CDTV.
Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #1

Jakie to rozszerzenie?
[#3] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #1

Jest to :
A500 4/8MB Fastmem with IDE V2.0b
[#4] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #3

"The CDTV requires the Addmem command in order to recognise the RAM" musisz ręcznie dodać pamięć

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 13:23:17 przez BomberMAX
[#5] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #3

Czy mogę prosić o bardziej łopatologiczną instrukcję jak to ręcznie dodać ponieważ jestem kompletnym amatorem w tym temacie a zarazem dziękuję za zainteresowanie...
[#6] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #5

Ładnie masz to opisane w artykule naszego Kolegi (od momentu "(...)Software(...)" ):
link
koniecznie zapoznaj się z obrazkami, gdzie jest ładnie to pokazane.

P.S.
W takich momentach człowiek jest wdzięczny autorom za ich dobrą, utrwaloną pracę OK


Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 13:23:38 przez BomberMAX
[#7] Re: Amiga CDTV + Kipper2k

@pacer81, post #5

Serdeczne dzięki "BomberMAX" wieczorkiem spokojnie zasiądę do lektury oraz kombinacji może coś mi z tego wyjdzie...dam znać.
Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem