kategoria: A500
[#31] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@perinoid, post #30

nie, przez "fatalny obraz" miałem na myśli śnieg i latające "sinusoidy"
[#32] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@cyrix, post #31

a podłączyłeś audio do czinczów Ami ? U mnie jest tak, że bez w/w jest tak samo jak napisałeś.
[#33] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@AndrECHO, post #32

niestety, tego też próbowałem - podłączałem, odłączałem, ale efekt ten sam
[#34] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@cyrix, post #33

Coś jak moje Atari STF 😉 A wracając do twojego problemu, to jesteś pewien, że ta Amiga nie jest wersją NTSC? Może telewizor się nie chce z PAL przełączyć?
A swoją drogą, to może być wina kondensatorów. Pomimo tego, że na jakimś innym TV działa. Kwestia tolerancji.
[#35] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@perinoid, post #34

Wymien kondensatory koszt niewielki ja placilem 139zl z myciem plyty i dolozeniem ramu do 1mb na plytce mam pisemna 3mc gwarancje wiec warto a bedziesz mial pewnosc czy to kondzie czy nie u mnie kabel byl winny ale kondzie tak chcialem wymienic pozdrawiam
[wyróżniony] [#36] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@cyrix, post #31

U mnie latające "sinusoidy" były wynikiem uszkodzonego zasilacza (choć sam komputer działał bez zastrzeżeń) . Co prawda obraz szedł przez vga, ale pomogła wymiana na inny. może warto pożyczyć od kogoś z okolicy i sprawdzić?
Pozdrawiam
Krzysztof
[#37] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@Krzysiek2, post #36

faktycznie pan co mi serwisowal amige wspominal ze jezeli nie kabel i kondzie wymienione to moze byc wina zasilacza cos z napieciami o ile dobrze pamietam
[#38] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@yogus1982, post #37

właśnie też zacząłem podejrzewać zasilacz, bo o ile amigi są dwie, kable dwa, telewizory trzy, to zasilacz tylko jeden (ten od a500 niedawno wyzionął ducha).
no nic, będę musiał jakiegoś poszukać, albo naprawić ten padnięty.
jestem ciekawy, czy samsungi są faktycznie takie wrażliwe, czy to jednak coś innego...
[#39] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@cyrix, post #38

napraw zasilacz jak chcesz to dam ci namiary na serwis co mi robili amisie
[#40] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@yogus1982, post #39

ok, to poproszę o te namiary
[#41] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@yogus1982, post #1

czy przez composite video tez jest obraz rozmazany ?
czy uklad DENISE FAT AGNUS sa zbytnio gorace jak amiga chodzi ?
[#42] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@HOŁDYS, post #41

tak, przez composite jest to samo, a w zasadzie to jeszcze gorzej
nie wiem jak jest temperatura układów - musiałbym rozkręcić amigi - ma to jakieś znaczenie?
[#43] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@cyrix, post #42

.ma to jakieś znaczenie?

Dopóki Amiga nie pójdzie z dymem to nie ma żadnego znaczeniapomysł
[#44] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@Stoopi, post #13

Nie będę zakładał nowego wątku, bo już wiele jest podobnych na tym forum.
Jakiego schematu użyć do zrobienia kabla? Bo już mam mały mętlik w głowie od nadmiaru schematów.
Głównie chodzi mi o różnice w schematach pomiędzy Ian'em(u Ian'a łączyć, czy nie łączyć 18 pin Scart z Amigi 13?), a Lotharkiem.
Obecnie mam zrobiony kabel według schematu Ian'a i działa, ale jestem ciekawy, co wnosi Lotharek, dając inne rezystory.
[#45] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@AD99, post #44

Mam 3 kable zrobione wg schematu Iana w tym 1 z kondensatorami i nie doświadczyłem jakiegokolkwiek problemu OK
[#46] Re: Amiga 500 problem z obrazem

@Bartek2075, post #45

Tak, ja też mam zrobione dwa kable ze schematów Ian'a i działają. Zastanawiają mnie różnice, o których wspomniałem. Miałem też kabel zrobiony 20 lat temu bez jakichkolwiek rezystorów i działał idealnie na tv kineskopowym. Na ile bezpiecznie tego nie wiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem