kategoria: A2000/A3000
[#1] Moje boje z A2000
A więc kupiłem na Allegro A2000 + ATBus 2008 + 4MB fast ramu i musze powiedzieć, że klasykowanie mnie negatywnie zaskoczyło. Zrobiłem sobie pod MorphOSem partycje FFS po 4GB na małym dysku 8 GB, poprzegrywałem pliki z Workbecha 2.0 i Amiga zamiast ładnie wstać z dysku to wywaliła, że partycja jest ndos, zmienilem na OFS, to samo. Pomogło dopiero zmiejszenie partycji do <1GB, wtedy wszystko ruszyło. Kojarzy ktoś jakie jest ograniczenie oktagon.device co do rozmiarów pierwszej partycji?

I druga sprawa. Skoro mialem już podłączony dysk to chciałem zagrać w jakąś grę z dysku bo moje 25 letnie dyskietki są średnio czytane. Wrzuciłem troche gier z Whdload
(które działają na A1200 jak też pod euae na morphosie) i pierwszy zgrzyt. Marudzenie, że jest tylko 0.5 MB chipu. Przełączym zworke przy zasilaniu i dostałem piekne czarnoczerwone pasy na ekranie (w A1200 takich nie widziałem). Ok, wziąłem NDSM (nóż do smarowania masła) i poprzecinałem pozostałe zworki na płycie. Dostałem 1MB chipu. Good. Niestety nie za wiele to pomoglo bo większość gier whdload albo pokazuje czarny ekran, albo zalicza guru. Czy ktoś wie czy pod installerami JST będzie lepiej albo czy ktoś ma jakiś link do zainstalowanych gier JST (legalnych)?
[#2] Re: Moje boje z A2000

@michal_zukowski, post #1

Kojarzy ktoś jakie jest ograniczenie oktagon.device co do rozmiarów pierwszej partycji

Tak.
Wersji oktagon.device jest kilkanaście. Ostatnia to bodajże 6.12. I obsługuje dyski do 9GB -
więcej nie próbowałem. Jak masz niższą, to musisz wymienić/wypalić ROM (zapewne ma starą wersję)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 12:45:22 przez stachu100
[#3] Re: Moje boje z A2000

@stachu100, post #2

6.12 to chyba dla octagonów z scsi, ten ma tylko atbusa i znalazlem tylko rom 6.10 dla niego (i taki mam zaprogramowany na karcie).
[#4] Re: Moje boje z A2000

@michal_zukowski, post #1

Niestety nie za wiele to pomoglo bo większość gier whdload albo pokazuje czarny ekran, albo zalicza guru.

WHDLoad nigdy mi się nie zawiesiło. Jest to jeden z najbardziej stabilnych programów na Amigę, jaki widziałem.

No, ale nigdy nie miałem do czynienia z Amigą 2000.

Widzę, że po Krashanie zaraza klasykowa dopadła i Ciebie.

Początkowa partycja powinna być mniejsza niż 2GB, ale tyle doprawdy nie potrzeba na Workbench (Amiga OS) 3.1.
[#5] Re: Moje boje z A2000

@michal_zukowski, post #1

[#6] Re: Moje boje z A2000

@Norbert, post #5

Pamięć warto obadać, tak samo jak i wersję kickstartu.
[#7] Re: Moje boje z A2000

@michal_zukowski, post #3

A ok.
To zapewne z obsługą dużych dysków jest jeszcze gorzej niż dla kart ze SCSI...
[#8] Re: Moje boje z A2000

@michal_zukowski, post #1

Bojów ciąg dalszy. Podejrzewam niestety, że ram jest walnięty. Kopiowanie do ramdysku robi guru. memtest robi guru na fascie :(, chip ok. wrzucenie romu 3.1 do skickiem dziala czyli nie wszystkie kostki siekniete. ograniczylem zworką pamiec do 2mb i porobilem testy z kombinacjami pamieci. Niestety to samo. Kojarzy ktos czy mozna w jakis prosty sposob sprawdzic ktora kosc nie dziala, ewentualnie ktos z okolic Lublina ma jakąś kartę na ktorej moglbym sprawdzic te pamięci?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem