kategoria: A2000/A3000
[#1] Multivision 2000 - kilka pytań:
Panowie posiadam karte MultiVision 2000 kupioną od kamila z forum - karta nie działa - chyba nie działa bo po podpięciu monitora nie ma obrazu - w instrukcji pdf czytam coś takiego - tłumaczone z google:
"Rozszerzona szczelina wideo Amigi 2000B, z której karta MultiVision pobiera pozostałe osiem cyfrowych sygnałów kolorowych do pełnej reprezentacji 4096 kolorów, nadal brakuje w Amigdzie 2000A. Dlatego karta MultiVision musi wywołać wymagane sygnały kolorystyczne z niestandardowego chipa Amigi Denise (8362).
1. Zlokalizuj chip Denise (8362) obok gniazda wideo (numer części U76).
2. Dźwignąć ten układ z gniazda po obu stronach.
6
3. Włóż dołączoną podstawę adaptera do otwartego gniazdka. Przekazuje brakujące sygnały kolorów na karcie MultiVision 2000 za pośrednictwem kabla płaskiego.
4. Mocno dociśnij Denise IC do podstawy adaptera. Kierunek nacięć na podstawie, podstawy adaptera i układu scalonego musi być taki sam.
5. Włóż kabel płaski (8-stykowy) ze znaczoną stroną skierowaną do przodu obudowy do wtyczki karty MultiVision.
6. Włącz zasilanie. Jeśli atrament jest uszkodzony, sprawdź warstwę kabla i gniazdo układu Denise IC"

Możecie mi podpowiedzieć co robić? - nie mam żadnej podstawy adaptera itd...a chciałbym korzystać z tej karty. Piotr.
[#2] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #1

1. kto to jest konkretnie kamil z forum?
2. zapytaj tego kamila jak on to podlaczyl, skoro ci to sprzedal to bedzie wiedzial dokladnie co robic.
[#3] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #1

Tutaj piszą że potrzebny jest adapter pod Denisa... czyli prawie to samo co w bełkocie z google translatora... na przyszłość wklej oryginał, google każdy ma i zna... albo może mieć i znać...

Zgadzam się z poprzednikiem: Zapytaj sprzedawcy co i jak...
[#4] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@selur, post #2

tłumaczenie dotyczy A2000a - tam jest inny slot video- sorki nie zrozumiałem i myślałem że tu leży przyczyna.

Będę szukał dalej. Dzięki

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 01:33:47 przez ieble
[#5] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #4

Sprawdzałeś na rewizji 6?
[#6] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@_Skiba, post #5

tak i na 4.1 i na 6 - ciemność
[#7] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #6

Używam takiej w rev 6. Działa znakomicie.
Amige masz w trybie pal? Podłącz testowo ami pod monitor lub tv z wyjścia video 23 pin.
Ta karta powinna być widoczna w earlystartup.
[#8] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@Risc, post #7

Na tej karcie masz trymer, wlacz amige i delikatnie krec trymerem az pokaze sie obraz na monitorze. Jezeli masz monitor lcd to ruchy trymerem delikatne.
Odpowiedz do 1 postu.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 12:29:45 przez superbonio
[#9] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@superbonio, post #8

Karol - nic nie daje kręcenie - monitory zachowują się tak jak byś je włączał i wyłączał - sprawdziłem w Rev. 4.1 i 6 na 4 monitorach crt i 2 lcd - każdy tak samo się zachowuje - kontrolka zapala się i gaśnie jak by go co chwile włączał i wyłączał. Nic walczę dalej....
[#10] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #9

A widzisz ja w earlystartup ?
[#11] Re: Multivision 2000 - kilka pytań:

@ieble, post #9

A jaki masz zasilacz ? oryginalny czy AT/ATX ?
@Risc - nie będzie tam widoczne bo to tylko scandoubler z ff

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 22:12:41 przez superbonio
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem