kategoria: A1200
[#1] [samba] problem z połączeniem
Od dwóch dni walczę z odczytem udostępnionych plików na amidze.
Amiga jest podłączona przez nullmodem z PC, na PC linux "debianopodobny", udostępnia internet przez ppp deamon-a i dodatkowo dzieli pliki przez sambę.

połączenie:
ppp0: flags=4305<UP,POINTOPOINT,RUNNING,NOARP,MULTICAST>  mtu 296
        inet 10.0.0.1  netmask 255.255.255.255  destination 10.0.0.2
        ppp  txqueuelen 3  (Point-to-Point Protocol)
        RX packets 5  bytes 150 (150.0 B)
        RX errors 0  dropped 0  overruns 0  frame 0
        TX packets 6  bytes 158 (158.0 B)
        TX errors 0  dropped 0 overruns 0  carrier 0  collisions 0


na amidze łączę się przez Miami, próbowałem tango, wisi na odbiorze master listy, smbfs znowu twierdzi że jest problem z hasłem.
W sambie dodane ppp0.

Co ciekawe z linuxa moge się bez problemu podłączyć do udostępnionego folderu, z pod win7 też, a na win xp i amidze kicha, problem z hasłem.
Ktoś ma jakieś pomysły, coś przeoczyłem?
[#2] Re: [samba] problem z połączeniem

@Tomuś, post #1

Wersja protokołu smb?
[#3] Re: [samba] problem z połączeniem

@Tomuś, post #1

Dubel

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 10:44:55 przez sebar27
[#4] Re: [samba] problem z połączeniem

@sebar27, post #2

Bingo.
Dokładniej chodziło o metodę autoryzacji NTML.
W obecnej wersji samby na linuxa jest domyślnie wyłączony NTMLv1, używany przez amigę i winXP, aby go włączyć należy dodać do pliku konfiguracyjnego samby wpis:
ntlm auth = yes

Po tym zabiegu wszystko bangla jak należy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem