kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)
Panowie w którym miejscu wstawić diodę w Rev. 6 by nie ładowało pastylki? W 4.1 wiem ale płyty znacząco się od siebie różnią. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Piotr
[#2] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #1

Może zainteresuje Cię to, co ja zrobiłem w swojej (również rev. 6): wymiana aku w A2k
Nie musiałem dodawać żadnej elektroniki, a aku działa tak już ponad rok i ma się bardzo dobrze OK
[#3] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@Umpal, post #2

no a co z ładowaniem? nic nie robiłeś poza wstawieniem gniazda? :)
[#4] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #1

Ja wstawiłem w szeregu z rezystorem na linii +, wy lutowałem jedną nóżkę rezystora, w otwór wlutowałem diodę a drugą stronę diody połączyłem z wy lutowaną nóżkę rezystora.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 17:34:43 przez Risc
[#5] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #3

Nie, ponieważ moja pastylka to nie bateria, tylko akumulator 3.6V - z dokładnie takim napięciem, jak oryginalny.
[#6] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@Umpal, post #5

Umpal a powiedz czy mogę wsadzić w tą A2000 agnusa z A500+? W a2k siedzi 8372 a w 500+ 8375 - taki jak na zdjęciu - czy lepiej nie kombinować i zostawić jak było. Agnus w A500 jest taki:


W a2k siedział taki:




Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 21:12:07 przez ieble
[#7] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #6

83752 różni się kilkoma pinami od 8375 więc nie można ich podmieniać bez przeróbek płyty.
[#8] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #6

Nie mam wiedzy na ten temat, ale Marcin już Ci odpowiedział, że nie (przy okazji sam się dowiedziałem).
[#9] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@Marcin74, post #7

Dziękuję Marcin :)
[#10] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #9

Ja też zastanawiałem się nad wstawieniem akumulatorka litowo-jonowego do rozszerzenia A500, ale on może być ładowany 4,1v max(coś około). Mierzyłem napięcie bez baterii i tam jest 5v. Nie za dużo?
[#11] Re: Amiga 2000 - rev.6 gdzie wstawić diode? (pastylka)

@ieble, post #1

pochwalę się jeszcze tylko na szybko :P

Tak było jak kupiłem:


a tak jest teraz :)


Sorki ale musiałem się pochwalić :) mimo iż ta płyta będzie sprzedawana nie chce by ktoś dostał w takim stanie w jakim była :) Bateria wstawiona dioda również :) oraz kondensator zmieniony na montaż indvision ECS wsadzony nisko profilowy :)



Pozdrawiam Piotrek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem