kategoria: A600
[#1] mam szary obraz na A600
Witam,

nie wiem, czy coś sam sobie zmieniłem czy tak się stało jakiś czas temu samo z siebie ;) ale po włączeniu A600 wszystko działa, tylko obraz mam w skali szarości, ustawianie w Palette czy jakichś innych ustawieniach niby coś tam zmienia, ale nadal wszystko w skali szarości. Inny komp (A500) podpięty do monitorka (LCD) daje kolor. A600 podpięta na złączu composite. Czy ktoś z Was wie co mogłem zmienić lub co się popsuło?
[#2] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #1

Nie przedstawiłeś się na NTSC przypadkiem? Chociaż, po wyłączeniu prądu i włączeniu to powinno się zresetować, więc raczej nie ten kierunek.
[#3] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #1

Uruchom jakąś grę z dyskietki i zobacz jakie będą kolory.
[#4] Re: mam szary obraz na A600

@Jacenty, post #3

Tak zrobiłem, dalej szare kolory..
[#5] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #1

Podepnij a600 poprzez RGB i antenowy i sprawdź
[#6] Re: mam szary obraz na A600

@Norbert, post #5

Na rgb wszystko ok, czyli kolor jest.
[#7] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #1

Przypomniał mi się taki kabaret jak kobieta informatyk przychodzi do mechanika samochodowego i chce naprawić auto. Gość wywala cenę z kosmosu, odpowiednio motywuje, a po chwili prosi o pomoc w naprawie komputera. No i to samo, ale tym razem w drugą stronę. W końcu dochodzą do porozumienia, on podaje realną cenę naprawy, a ona sposób na usunięcie usterki komputera (nic nie chciało się wyświetlić na monitorze). Zalecenie kobiety zetrzyj kurz z ekranu
[#8] Re: mam szary obraz na A600

@KM, post #7

starłem kurz, nic to nie dało. przetarłem gąbką i dalej kicha
[#9] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #8

Jeśli na composite nie masz koloru to najprędzej rozlany kondensator uszkodził filtr Z221. To częsta przypadłość A600
[#10] Re: mam szary obraz na A600

@Marcin74, post #9

sprawdzałem płytę, jest czysto, kondensatory nawet nie są napuchnięte.
[#11] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #10

A nie masz coś odwrotnie przylutowane (jakiś kondensator)?
[#12] Re: mam szary obraz na A600

@KM, post #11

Tego nie wiem, ale po zakupie Amisi pamiętam że było wszystko ok. potem dłuuuugo stała na półce jako eksponat. treraz po ponad roku uruchomiłem i obraz w skali szarości. Przy okazji trafiłem na wątek: <link>https://www.ppa.pl/forum/amiga/34684/a600-problem-z-wyjsciem-composite-obraz-b-w</link> i chyba też przeanalizuje ten układ 7474.
[#13] Re: mam szary obraz na A600

@krolikbest, post #10

Te kondensatory nie puchną, "popuszczają" od spodu. Dopiero jak wymontujesz to widać co popsuły. Niestety, nie widać tego. Dlatego zaleca się bezwzględny recap prewencyjny, jeśli jeszcze nie był robiony.
[#14] Re: mam szary obraz na A600

@perinoid, post #13

Swego czasu miałem identyczna usterkę w A1200 - bez serwisu się nie obyło
[#15] Re: mam szary obraz na A600

@AmigaPL, post #14

Dzięki panowie za info. Zrobię jak mówicie. W najbliższym czasie pozmieniam na nowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem