kategoria: A500
[#1] A500 rev.5A + ACA500Plus
Witam forumowiczów.

Niedawno nabyłem do swojej amigi (jak w temacie) ACA500Plus.
Wszystko byłoby super ale nie które tytuły gier potrzebują 1MB Chip ram.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. ( no i aby rozwiązanie było nie zbyt kosztowne).

Pozdrawiam.
[#2] Re: A500 rev.5A + ACA500Plus

@Stardigit, post #1

O ile dobrze kojarzę to w ustawieniach ACA500Plus masz do zmapowania/włączenia dodatkowego 1MB pamięci CHIP z Pamięci FAST tej karty, czyli załóżmy że masz 0.5MB CHIP na płycie to po dobrym skonfigurowaniu ACA500Plus powinieneś mieć 1.5CHIP i 6.5MB FAST, czy można użyć 1.5MB CHIP z karty ACA500Plus itd. to niech się ktoś wypowie co taką posiada, ja mam tylko zwykłą ACA500.
[#3] Re: A500 rev.5A + ACA500Plus

@superbonio, post #2

Płyta Rev.5, Agnus prawdopodobnie 8371, nici z 1MB chip. Tu jest wątek do poczytania: link
[#4] Re: A500 rev.5A + ACA500Plus

@superbonio, post #2

ACA pozwala zrobic 512kb CHIP z pamieci pod klapką. Ustawienie w ACA menu pozwala razem zrobic z tego 1MB Chip. Jeśli jest tam knif na zamiane Fast na Chip to ja chetnie poprosze. Icomp robi takie przelotowe rozszerzenia pod klapke. Wykombinowalem sobie ze jesli spiac kilka ze soba to zrobi sie wiecej CHIP. Ale Jens powiedzial ze max 2 w ten sposob zagadaja. Czyli moze byc 0.5 na plycie i 1MB pod klapka. Chyba ze ma sie wlutowane 1MB na plycie to wtedy total bedzie 2MB i ACA tak to wlasnie ma rozpoznawac.
[#5] Re: A500 rev.5A + ACA500Plus

@Jenot, post #3

A no tak zapomniałem o AGNUSIE a myślałem o A500+ :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem