kategoria: A4000
[#1] SCSI Phase 5 FastLane Z3
Witam Koleżanki oraz Kolegów!

Mam problem z tą kartą. Po instalacji w A4000D podczas starty, pojawia się ekran "Expansion Board Diagnostic", tło jest w kolorze malinowym (chyba) a sama karta jest raportowana jako "defective". Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Złącze krawędziowe orazslot zorro oczyściłem spirytusem ale nic to nie zmieniło. Mam Super Buster 11, karta sieciowa + usb oraz karta graficzna dzialaja ok.

Czy ktoś ma dostęp do firmware 8.5 do karty SCSI Phase 5 FastLane Z3?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:21:18 przez tcz
[#2] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #1

A wyciągnąłeś pozostałe karty? Może prądu brakuje?
[#3] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@SuperBuster, post #2

Wyciągnołem wszystkie karty. Sprawdzilem zachowanie Z3 w trzech różnych slotach - bez zmian. Kondensatory w zasilaczu sa wymienione, na plycie tez.

Co oznacza kolor tla w "Expansion ..."? Czy to jakiś kod błędu?
[#4] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #3

Na moje to siadła autokonfiguracja. Wyłącz pamięć i spróbuj jeszcze raz. Jesli da sie wyłączyć scsi to też to zrób.
[#5] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@michal_zukowski, post #4

Tu jest link do opisu zworek:
link

Jakoś nie widzę możliwości wyłączenia pamięci RAM czy SCSI... myle sie?

PS

Mam KS 3.9 Cosmos.
[#6] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #5

O matko Cosmos, ten człowiek ma większy zapał niż wiedzę. Masz może stary rom do testu?
Może wyjmij kostki z pamięcią i wtedy sprawdź. Ile listuje ci tych urządzeń defective w menu, a ile masz ich wylistowanych w ogole (wczesniej wyjmij inne karty). Teoretycznie pamiec i kontroler scsi to dwa urzadzenia więc trzeba zobaczyć czy dwa sieknięte czy jedno.
Co do zworek to ram ustaw na 0, ewentualnie przełącz za innym podejsciem na 100ns.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 19:39:42 przez michal_zukowski
[#7] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@michal_zukowski, post #6

Sa dwa urzadzenia:
manufacturer
10: Defective
11: Working

Wyjąłem dwie kości pamieci, zachowanie jest jednakowe.

Które urzadzenie jest które?
[#8] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #7

wyjmij wszystkie i ustaw zworkami ze masz 0 mb
[#9] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@michal_zukowski, post #8

Wyjąłem obie kości pamięci RAM. Ustawiłem rozmiar pamieci na 0 i teraz w "Expansion ..." oba urzadzenia widnieja jako "working"...

"version z3scsi.device" zwraca 5.992. Jaka to wersja firmware? Rozumiem, ze starsza niz 8.5.


Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 20:20:00 przez tcz

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 20:20:19 przez tcz
[#10] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #9

Nie jest to przypadkiem konflikt adresacji pamięci ?
[#11] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@damianx, post #10

Odnosisz sie do 64MB moda? Jesli tak to jak Z3 "pozenic" z 64MB modem?
[#12] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #11

Jesli te zwroki wylaczają tylko autoconfig to moze probowac recznie addmemem dodać do systemu.
[#13] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@michal_zukowski, post #12

Kontroler jest widoczny jako "working", nie jest podpiety dysk ani tasma scsi. Odpalilem (z obrazu P5-SCSI-Tools-24.dms) SCSIConfit v1.18 i zarowno "SCSI Drives" jak i "SCSI Controler" sa szare. Program "unitcontrol2" wyswietla message:
"No device version V7 found or higher.
unitcontrol2 failed returncode 20"

Polecenie "version z3scsi.device" zwraca:
"z3scsi.device 5.992"

Jakieś pomysły czy sugestie?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 16:52:10 przez tcz
[#14] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #13

Problem został rozwiązany przez aktualizację ROM'u do v8.5. Ponadto, sprzedawca wyslal mi karte z dwoma kostkami RAM, dopelnilem do czterech i teraz jest ok.

Czy ktoś ma gale i ROM niezbedne do 256MB mod'a?
[#15] Re: SCSI Phase 5 FastLane Z3

@tcz, post #14

Witam, podepnę się pod ten temat bo moje pytanie dotyczy tej karty.
Problem mam taki, że jak uruchamiam Amigę z tą kartą ale bez podpiętych urządzęń to mam tylko czarny ekran i nic więcej się nie dzieje (dioda pwr się rozjaśnia ale stacja już nie cyka). Jak podepnę dysk do karty to mam tak samo ale jak podepnę CD to amiga startuje normalnie. Różnica między dyskiem a CD jest taka, że to pierwsze nie ma termiancji a to drugie ma. Jak wyłączę terminację w CD to Amiga znowu nie wstaje. Wynika z tego, że do poprawnego uruchomienia wymagana jest terminacja magistrali, nawet jeśli nie są podpiete żadne urządzenia. Czy to jest mormalne zachowanie, czy tak powinno być? Z tego co zauważyłem w necie to w fabrycznych kartach koło gniazda wewnerzego 50 pin SCSI znajdują się drabinki rezystorowe (3 szt.). W mojej karcie tego nie ma, tylko pusta listwa goldpin, więc mam pytanie, czy ktoś się orientuje jakie to są te drabimki rezystorowe, jakiej wartości? Może ktoś dysponuje taką kartą i miernikiem i mógłby to sprawdzić?
Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem