kategoria: A2000/A3000
[#1] Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?
jak w temacie interesuje mnie jakie turbo z A500 by ruszyło na A2000.
[#2] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@Paul149, post #1

Ruszy każde, za to nie każde się zmieści.
A500 i A2000 to prawie ten sam sprzęt.
[#3] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@Paul149, post #1

U mnie ruszylo Vampire2. Z drugiej strony glupio mieć Vampire2 skoro są chętne karty sloty zorro2 czy cpu :)
[#4] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@michal_zukowski, post #3

Ja nie chcę vampira, chciałem coś bardziej pod WHDload coś z kontrolerem IDE + CD ( wszystkie gry mam na płytach ) Nie musi być nawet jakaś zawrotna prędkość wystarczy mi troszkę więcej ramu.
[#5] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@Paul149, post #4

Oktagon albo At2008 i pamięc zip z Ebaya/ALiexpress. Część gier nie ruszy bo w wersji WHDLoad wymaga 2MB chipu.
[#6] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@Paul149, post #4

Bierz wichra, jak się zmieści. ZII olać.
[#7] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@Paul149, post #4

Jak nie masz zamiaru używać kart Z2, to wsadź TF530 (2MB Fast, IDE i dodatkowo 030@25-50MHz).
[#8] Re: Jakie turbo dla Amigi 2000 zapozyczone z 500?

@MariuszK, post #7

Na dobrą sprawę jeśli karta jest nakładką na procesor to można używać byłoby je z adapterem do Vampire(można kupić). Adapter do Vampire to tak naprawdę podstawka pod procesor na karcie do gniazda procesora plus wyprowadzenie(użycie jest opcjonalne) złączy do polutowania opcji, jakby Vampire miał problem z rozszerzeniami. Inną sprawą jest, czy wystarczy wysokości typowej obudowy bo trzeba byłoby pomierzyć.

Natomiast same gniazda Zorro i ISA warto moim zdaniem mieć dostępne. W końcu ta Amiga ma swoje zalety, a kiedyś można choćby przypadkiem dostać bridgeboard czy "tostera"...

Ja wolałem poczekać na Vampire, ale żeby mieć IDE z wbudowanym CF to można kupić takie coś:
link



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 12:24:40 przez pgru2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem