kategoria: A500
[#1] Amiga 500Plus - do czego to służy.
Witam i z góry przepraszam za tytuł tematu.

Może ktoś z Was ( myślę że tak ), wie do czego służy ten układ w mojej Amidze 500Plus. Jest pokrętło obok włącznik. Kompletnie nie wiem do czego to, a jedynie mogę się domyślać, że to coś związanego z taktowaniem procesora.

Niestety, jak włączyłem przełącznik i zmieniłem położenie pokrętła to Amiga nie startuje. Rozebrałem i zobaczyłem, że jeden kabel z układu nie jest na pewno na swoim miejscu.









Krótko dwa pytania:
1. Do czego to służy?
2. Gdzie ma być przylutowany drugi szary kabel? Pierwszy podpięty jest do pinu 1 gniazda rozszerzeń - drugi... nie wiem gdzie był, bo po lutach nie mogę tego stwierdzić.

Jeżeli będę wiedział co to jest to może uda mi się dojść gdzie ma być to podłączone.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 11:53:03 przez B89BER1989
[#2] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #1

Sczytaj z układu scalonego co to za model.

A już widzę, że to coś cyfrowego 74**.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 12:07:51 przez Hubez
[#3] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #1

Zrób zdjęcie od spodu płyty Amigi - będzie wiadomo gdzie idą pozostałe kable. Układ na pewno potrzebuje masy i zasilania.
[#4] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #1

Slow motion?
[#5] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@Adinfo, post #3

Układ który jest na tej płytce ma oznaczenie:

74LS123
M.175 N

Jeden kabel od którego idzie strzałka jest podłączony pod PIN numer 1 w gnieździe rozszerzeń, drugi zaznaczony w kółko jest oderwany.

Chciałbym wiedzieć gdzie ma iść ten drugi - oderwany.
[#6] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #5

Obstawiam że to spowalniacz procesora,ale pewności nie mam.
[#7] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@FeRu, post #6

Jeżeli to spowalniacz procesora... hmmm po co to komu potrzebne?
[#8] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #7

Do czitowania w grach szeroki uśmiech Proste
[#9] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@perinoid, post #8

Warto spróbować pokręcić w drugą stronę, może przyspieszy
[#10] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #5

Action Replay III miało coś podobnego - ja sobie zwalniałem np Technological Death :]
[#11] Re: Amiga 500Plus - do czego to służy.

@B89BER1989, post #1

Wygląda na spowalniacz; wtedy dwa kable to +5V i masa zasilania, a trzeci idzie bezpośrednio do wyprowadzenia HALT procesora.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem