kategoria: A2000/A3000
[#1] Klawiatura A2000
Witam, zakupiłem wreszcie oryginalną klawiaturę na olx. Klawiatura miała być oczywiście sprawna, odpalam Amigę no i dupa reset nie działa sprawdzam w Workbenchu żaden klawisz nie działa! Temperatura mojego ciała urosła w zastraszającym tempie:). Rozebrałem klawiaturę umyłem płytę i młoteczki gumowe klawiszy ipą. Klawisze zadziałały wszystko chodzi, tylko niektóre klawisze trzeba mocniej wciskać. Pomierzyłem młoteczki mają od 130- 190 Om, pady na plycie mają max 50 Om. Moje pytanie brzmi jak zwiekszyć przewodzenie pod tymi klawiszami ?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 21:35:00 przez Blady
[#2] Re: Klawiatura A2000

@Blady, post #1

Na szybko to możesz wszystkie pady pod młoteczkami porysować miękkim ołówkiem a dokładniej rysikiem. Izopropanol do mycia takich rzeczy jak klawiatura się nie nadaje bo zmywasz wtedy całą warstwę przewodzącą czego jest skutek kiepskiego działania klawiszy. Słyszałem też że są jakieś specjalne środki do naprawy takich rzeczy oraz szczególnie pilotów ale nie wiem kompletnie jak to się nazywa, może ktoś obeznany w temacie się wypowie, ja robiłem ołówkiem około 3-4 lata temu i do dziś klawiatura od A4000 działa idealnie.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 21:53:52 przez superbonio
[#3] Re: Klawiatura A2000

@Blady, post #1

Ostatnio naprawiałem folię w padach od psx, wcześniej przyciski trzeba było wciskać mocno albo wcale nie działały. Zastosowałem na przerwane ścieżki i miejsca styku przycisków klej ze srebrem. Taki w strzykawce z Chin. Od tego momentu, po zaschnięciu kleju wszystko działa idealnie, przewodzenie po zmierzeniu było nieporównywalnie większe.
[#4] Re: Klawiatura A2000

@superbonio, post #2

Potwierdzam ołówek jest dobrym i sprawdzonym sposobem, też tak poprawiłem styk w klawiaturze do ami i w pilocie do rtv.
[#5] Re: Klawiatura A2000

@Risc, post #4

Dziękuję Wam za szybką pomoc będę robić testy z ołówkiem i pastą przewodzącą, podjadę w wolnym czasie do sklepu elektronicznego podpytać czy coś magicznego maja w tej sprawie.
[#6] Re: Klawiatura A2000

@superbonio, post #2

Ja w sumie mam też problem z org. klawiaturą. Mianowicie nie działa przycisk a i z bodajże, oraz 1 źle się chyba wciska bo wyskakują jakieś ciągi literek. Nie orientujecie się ile może kosztować naprawa w serwisie takiej klawiatury?
[#7] Re: Klawiatura A2000

@pgru2, post #6

To cos innego niż gumki. Problem z ścieżką bo awaria w rzędzie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem