kategoria: A600
[#1] Amiga 600 dźwięk tylko na lewym kanale
Cześć, mam problem z dźwiękiem w amidze. Po podłączeniu obu chinchy na obu jest wysyłany tylko dźwięk z lewego kanału. Przy połączeniu tylko jednego chincha nie zależnie od wybranego gniazda wysylany jest tylko dźwięk z lewego kanalu. Sprawdzalem różne kable i odbiorniki, także przypuszczam że wina leży po stronie Amigi. Domyślam się że punktem wyjścia powinno być zetknięcie do schematów elektrycznych A600, jednak nie mam pomysłu jak się do tego zabrać.
Czy moglibyście podrzucić jakieś pomysly? A może ktoś miał podobny problem i wie jak zabrać się do takiej naprawy.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:25:55 przez Mir3k
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 600 dźwięk tylko na lewym kanale

@Mir3k, post #1

Potrzebujesz wzmacniacza audio albo (lepiej) oscyloskopu, dajesz coś tylko na prawy kanał (np. z ProTrackera) i sprawdzasz obecność sygnału po kolei: Paula pin 33, U15 pin 9, R332, R333, U15 pin 5, C334, R334, E331. Jeżeli sygnału nie ma od razu z Pauli, to podmieniasz układ. Ale typowa przyczyna to wycieknięte kondensatory elektrolityczne i wywołana tym korozja ścieżek.
[#3] Re: Amiga 600 dźwięk tylko na lewym kanale

@Krashan, post #2

Ok dźwięk na Pauli jest (podłączyłem zwykla wieze) będę patrzył co dalej.

Dzięki za pomoc!
[#4] Re: Amiga 600 dźwięk tylko na lewym kanale

@Mir3k, post #1

Czy moglibyście podrzucić jakieś pomysly?


Sprawdź czy sprzedawca też nie odkrył tego problemu i nie zmostkował odpowiednio audio...
A to że nie "gra" jeden" kanał, to jak już wiemy z innych tematów na forum - to można to naprawić za pomocą wymiany odpowiedniego rezystora. (W A1200. Być może w A600 jest podobnie).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem