kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Mediator
[#1] Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)
Kochani, z racji tego, że od niedawna używam z Amigą interfejsu obsługującego w myszkach kółko/rokę/scroll (jak kto woli) i muszę przyznać, że jest to nawet wygodne i uzależnia.
Uzależnia do tego stopnia, że zaczęły mnie irytować aplikacje pod ReAction (workbnech 3.9), które w żaden sposób z scrollem nie chcą współpracować.

Pod 3.9 jest standardowy Notatnik (NotePad).
Prosty i elegancki, osobiście mi pasuje do szybkiej edycji tekstów (np w startup-sequence), ale z racji działania w ReAction nie obsługuje scrolla

Ced, Gold ED, BlacksEdit itp odpadają bo o ile podczas pisania potrafią łamać wiersz, przenosić wyrazy, to nie potrafią "zawijać wierszy" przy wyświetlaniu długich linijek tekstu- "tekst wyjeżdża poza ekran/okno wyświetlania, a mnie to jakoś irytuje :-/ (chyba, że ja nie umiem włączyć tej funkcji w tych edytorach?).

Godnego uwagi znalazłem tylko WordPad16 pod MUI na Aminecie (i program jest w zasadzie akceptowalny, chociaż ma kilak braków).

Czy ktoś może coś polecić w temacie?
Może być pod MUI, aplikacje pod MUI z reguły ładnie obsługują scroll.
[#2] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #1

A NoWinED?
[#3] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #1

Annotate.
[#4] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@recedent, post #2

NoWinED ma wszytsko, ale.. ale pod Workbenchem 3.9 uruchamia się przeraźliwie wolno!

#Hexmage960
Annotate?
Chyba nie sprawdzałem- chętnie się zapoznam, widzę, że jest na Aminecie.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 20:14:23 przez BULI
[#5] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #4

Annotate ma m.in. zawijanie wierszy.
[#6] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #4

[#7] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@mailman, post #6

Recenzja jest zachęcająca, ("normalnie" pracuję w CEDzie).
Trzeba sprawdzić na własnej Amidze szeroki uśmiech
[#8] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #1

Możesz użyć wordwrapa (patrz aminet) przed otwarciem pliku w edytorze. MicroGoldED ma opcję Wordwrap przy wyświetlaniu, więc GoldED też powinien. Nie powiem gdzie, nie używam od dawna tego programu.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 21:01:03 przez Korni
[#9] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@Korni, post #8

Zabaw Wordwrapem przed otwarciem edytora nie ma dla mnie sensu, bo to ma być szybki i poręczny edytor do raczej małych rzeczy, robionych od ręki.

Sprawdzę jeszcze tego MicroGoldED ok, racja
[#10] Re: Edytor Tekstu typu NotePad (pod MUI)

@BULI, post #9

Posprawdzałem trochę i wychodzi na to, że funkcję zwijania tekstu w podglądzie (bez modyfikacji pliku) ma tylko NotePad (workbench 3.9), Nowined i WordPad (pod MUI). W przypadku funkcji WordWrap np. w Anotate (rzeczywiście edytor z bardzo ciekawymi opcjami)GoldEd/nowy CED tekst jest łamany poprzez dodanie znaku końca lini/entea, a więc plik ulega modyfikacji

Bardzo fajnym szybkim i prostym edytorem jest Redit (Aminet). Co prawda nie zawija wierszy, ale można przewijać rolką tekst w poziomie i pionie. Pozatym jest bardzo prost, bardzo szybki i ma wszystkie pidstawowe funkcje (ubdo, redo, find, ets). Umożliwia pracę na wielu pkikach na raz. Wrzucony do AmiDocka ładnie obsługuje funkce drag and droop.

WordPad w AmiDocku nie obsługuje drag and drop ale poza opcją zawijania tekstu, oferuje bardzo funkcjonalne zarządzanie plikami w formie bocznego menu z ulubionymi i aktualnie edytowanymi dokumentami. W działaniu jest szybki (ale samo uruchomienie programu mogło by być szybsze) i ma wszystkie niezbędne podstawowe funkcje. Denerwuje brak ostrzeżeń przed zamknięciem/wyjściem z programu gdy plik Został już zmodyfikowany, a nie zapisany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem