kategorie: A1200, A2000/A3000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#1] Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem
Witajcie

Miał może ktoś przypadek jak na zdjęciu ? Co to za problem, jak zrobić aby obraz nie zawierał tych artefaktów ?

Obraz otrzymany na Amiga 600 (w czasie uruchamiania), Amiga 500 ma takie same linie. Mniej widoczne na szarym ekranie WB i w grach

Pzdr
WM

[#2] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@wojtek_77, post #1

Na moje oko to typowy efekt dla starszych scandoublerów i monitorów LCD. Scandoubler Indivision nie ma takiego efektu, jak również ten efekt nie występuje na monitorach CRT VGA.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 14:08:37 przez Hexmage960
[#3] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@wojtek_77, post #1

...

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 19:29:06 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#4] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@Hexmage960, post #2

Wiesz...Ja napisałem o konkretnym modelu
Efekt na monitorze CRT jest taki sam, może nieco mniej widoczny ale jest.

Znalazłem urządzenie, które rozdziela sygnał synchronizacji na dwa, poziomą i pionową. Oparte jest na układzie LM1881

Sync Strike

Czy to pomoże ?

Pzdr
WM
[#5] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@wojtek_77, post #1

typowe dla tft/lcd, troszkę poprawi to FAZA w ustawieniach monitora, ale nie usunie.
[#6] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@Risc, post #5

Czy to dotyczy tylko A500, A600 ?
Znalazłem kilka filmów na youtube gdzie nie widać takich linii

Przykład
[#7] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@wojtek_77, post #6

W mojej byłej A3000 (wbudowany scandoubler) na monitorze lcd tez byly takie pasy, tylko jakby rzadziej.
[#8] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@SuperBuster, post #7

W mojej A500 też miałem podobny efekt, znacząca poprawa wystąpiła po wymianie kondensatorów w torze zasilania.
[#9] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@wojtek_77, post #1

Odpuść sobie GBS'a.
Po pierwsze, żaden z tego urządzenia scandoubler tylko zwykły konwerter.
Po drugie sygnał z niego zawsze będziesz miał 60Hz (NTSC) niezależnie od wybranej rozdzielczości więc zapomnij o płynnych animacjach na Amidze pracującej w 50Hz (PAL). Po trzecie to urządzenie sypie artefaktami z impulsowego zasilacza. Jak puścisz +5V bezpośrednio na GBS'a z "ciężkiego" zasilacza Amigi to zaczyna być akceptowalnie ale i tak te 60Hz dyskwalifikuje temat.
Jak nie chcesz inwestować w Indivision ECS to lepiej kup to
link
Przy 720p/1080p będziesz miał 50Hz i czysty obraz.
Albo bezpośrednio połącz kablem RGB-SCART do TV.
[#10] Re: Scandoubler GBS 8200 V 4.0 - problem z obrazem

@makarsky, post #8

Wymieniłem wszystkie kondensatory na płycie, bo bardziej denerwowała mnie migająca linia w trybie deinterlace. Nie pomogło to ani usunąć tej linii, ani tych pasów.
Tyle że u mnie te pasy były rzadsze, tzn byly w odległości okolo 1-1,5 cm od siebie.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 19:54:09 przez SuperBuster
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem