kategoria: A500
[#1] problem z identyfikacją płyty głównej
witam
kupiłem A500 po otworzeniu obudowy na płycie widnieje nadruk A500+ rev. 8A.1 i wszystko ok ale kosci pamięci są tylko cztery sztuki. Pytanie moje jest następujące czy wychodziły te płyty z pamięcią 0.5MB bo nie moge znależć nigdzie info wszystkie które znalazłem w necie z takim nadrukiem jak u mnie mają po 8 kości czyli rozumiem 1 MB
[#2] Re: problem z identyfikacją płyty głównej

@piotrskalmierski, post #1

Tak, wychodziły takie Amigi 500 i miały po 512 kB pamięci. Po prostu Commodore sprzedawało A500 i A500 Plus z tą samą płyta, z tym że w A500 Plus był 1 MB RAM, bateria i zegar.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 21:01:41 przez SuperBuster
[#3] Re: problem z identyfikacją płyty głównej

@piotrskalmierski, post #1

Masz Amigę 500 zbudowaną na płycie głównej z Amigi 500plus, zwykła 500tka ma 0.5mb pamięci. Możesz dolutować brakujące 4 kości i mieć 1mb na płycie. Jak chcesz używać rozszerzenia pod klapką (łącznie 1.5mb) to musisz jeszcze dolutować demuplilser, taką kość podobną do tej od ramu 😃
[#4] Re: problem z identyfikacją płyty głównej

@Bartek2075, post #3

a jak wygląda sprawa z grami, które były napisane na 0.5 MB czy jezeli wlutuje na płyte kosci i rozszerze do 1 MB to moge o nich zapomniec?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 21:12:46 przez piotrskalmierski
[#5] Re: problem z identyfikacją płyty głównej

@piotrskalmierski, post #4

Jako „młody” rocznik 98 za bardzo się nie znam, wiem tyle że są gry które pójdą tylko na 0.5+0.5mb a nawet takie co pójdą TYLKO na 0.5mb pamięcia. Konfiguracja 0.5mb chip+0.5mb slow/fast jest uniwersalna i 98%gier na tym pójdzie bez problemu 😉
Ps. Kiedyś przezworkowałen pamięć na 1mb i w Doman- Grzechy Ardana miałem 30%efektów zamiasta 10% 😉
[#6] Re: problem z identyfikacją płyty głównej

@Bartek2075, post #5

dzieki az wstyd sie pytac ja posiadalem Amige jak tylko pokazały sie w Polsce wiec kilka lat minęło a pozapominałem już dokładnie wszystko cóż zaczynam na nowo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem