kategoria: CD32
[#1] CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN
Kilka dni temu kupiłem tanio Amige cd32 w dobrym stanie z zasilaczem i oryginalnym padem.
Laser czyta nawet porysowane płyty audio także jestem zadowolony jednak mam problem bo nie mogę znaleźć kabla wideo do tej amigi.
Nie posiada ona S-Video tylko wtyk 8pin mini DIN. Jest to amiga która była przeznaczona na rynek francuski i oprócz tej rożnicy nie ma też modulatora RF.
Ktośz was moze posiada kabel video do niej? Może jakiś schemat do zrobienia samemu na SCART. Wg informacji z tego wtyku idzie prawdopodobnie takze sygnał RGB oprócz S-video ale nie znalazłem potwierdzenia.
JEśli ktos moze mnie poratować kablem,informacją gdzie takowy dostać czy schematem do zroobienia byłbym wdzięczny.Moze ktos ma do odstąpienai przystawkę z RGB?
Myślałem że będzie pasował kabel z Mega Drive model 2 jednak tam jest wtyk 9pin a tutaj 8.
Poniżej zdjęcie tej wtyczki.
[#2] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #1

Zamów u kogoś S-Video, przecież powstało do A1200 na bazie rozwiązań z CD32, popytaj portalowych elektroników.

http://retro.68k.pl/category/a1200/ może coś mają poradzą?

lub gotowiec zapytaj http://retroami.com.pl/index.php?id_product=178&controller=product&id_lang=6

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:29:57 przez KM
[#3] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #1

Od biedy można obraz mieć przez cinche, ale to chyba wiesz?Tu linkw ofercie kabel ale cena odstrasza. Czytałem kiedyś, że można przerobić sobie wyjście na monitor, to jednak już grzebanie w płycie głównej.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:26:05 przez AD99
[#4] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #1

To może coś z większa perspektywą? CD32 Expansion Slot Posiada gniazdo VGA w trybie 15kHz.
[#5] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #1

Tu -> CD32 RGB
i tu ->schemat

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:39:18 przez *y
[#6] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@*y, post #5

a tu wątek po angielsku:
http://eab.abime.net/showthread.php?p=505410
[#7] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@michal_zukowski, post #6

Dzięki za info. Też szukałem info o tym i znalazłem częśc linków podanych przez was.
Czyli przez ten wtyk idzie sygnał RGB więc nie powinno być raczej kłopotu by zmontować kabel rgb scart.......
Chyba że ktoś jest w stanie dorobić mod RGB z płyty od razu z kablem Scart jak widziałem niektórzy mają zrobione.
Mogę wysłać amigę i oczywiście zapłacę za robotę plus recap jakby ktos miał czas i chotę się tego podjąć.
Obraz przez Composite jest bardzo kiepski także jeśli ktoś ma umiejętności i chęci to się możemy dogadać,zwłaszcza że to nie pilna robota i spokojnie 2-3 tygodnie mogłbym zaczekać.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:01:30 przez FeRu
[#8] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #7

Jak chcesz RGB to masz podane rozwiązanie, a jak pojawi się turbo będzie jak znalazł.
[#9] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@KM, post #8

No tak....rozwiązanie zawsze się znajdzie. Napisałem na amibay czy ktos ma taki kabel lub czy mógłby wykonać bo tam widziałem kilka osób robiło w przeszłości odpowiedni kabelek więc jest nadzieja. JEśli jednak nie wypali to i tak chyba zakupię od razu komplet TF328 plus Riser ze złaczem RGB 23pin bo są komplety za ok 300-350PLN co jest anwet rozsądnym wydatkiem.
[#10] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@FeRu, post #9

Hi.
Spróbuj coś na szybko sam. Największy problem to wtyczka 8pin. Możesz powtykać gotowe kabelki od płytki stykowej. Do zrobienia s-vhs wystarczą 4 , dalej do łatwo dostępnej wtyczki 4 pin i już lepiej niż compozyt.
pozdr
[#11] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@Mikrobi, post #10

Nie bede nic grzebał ani robił jakichś chałupniczych wynalazków,chciałbym mieć to zrobione w możliwie jak najlepszy sposób nawet jeśli oznaczałoby to większe koszty,by po prostu mieć spokój i się niczym nie martwić.Nie spieszy mi się z tym kablem a i Stoopi dzwonił do mnie że spróbuje mi ten kabel zrobic według schematu który znalazłem na amibay.

link

Ten schemat wydaje się działać bez problemu. Jeśli ktoś jeszcze miałby czas i ochotę podjąć się tego projektu to dajcie znać oczywiscie zapłacę za wszystko,co prawda Stoopi mówił że się tym zajmie,ale wiadomo różnie to bywa z czasem itp.
[#12] Re: CD32 rev.4 kabel wideo 8pin mini DIN

@Mikrobi, post #10

ale przecież nic nie trzeba rzeźbić!

To jest zwykły wtyk mini DIN 8p 8pin na kabel, a do kupienia np. TU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem