[#1] Kawałek historii z archiwum VHS
Kilka znajomych twarzy, kilka znajomych wątków.. :D





Prosto od maxsofta. :)
[#2] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Dobry wygrzebalec ..

ktory to rok ? i kto to jest ten młody chłopiec z Voyagerem bo nie poznaje

ps.jest w napisach koncowych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 22:54:12 przez HOŁDYS
[#3] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@HOŁDYS, post #2

Ten chłopiec to https://www.ppa.pl/uzytkownicy/3020
[#4] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@HOŁDYS, post #2

2001. To już trup wtedy.
[#5] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@Creonix, post #3

zupelnie nie kojaze goscia
[#6] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Czy najszybsza AMIGA jest pecetem
[#7] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Z tego co pamiętam ( ktoś mi powiedział wtedy ) to podobno chłopaki zabrali do studia wypasioną w kosmos A4000 , tylko po drodze wypadła jakaś zworka z dysku scsi czy jakoś tak , a stacja nie miała takiego ustrojstwa, dlatego w materiale pokazano tylko A1000 .

No ale nie wiem czy to prawda czy nie :)
[#8] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Fajny materiał nie widziałem, dzięki za wstawkę. No i Tygrys w okienkuszeroki uśmiech. Ludzie wrzucajcie takie rzeczy, a gdyby ktos to jakoś odświeżył jeszcze, oczyścił ciut dla następnych pokoleń i nas na emeryturze jak już będziemy ślepi i głusi...
[#9] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@KM, post #8

Jak macie takie archiwa na kasetach:
VHS / VHS-C / S-VHS / S-VHS-C / Video8 / Hi8 / Digital8 / miniDV / DV / DVCAM / HDV / MicroMV
to możecie podesłać do mnie.
Jestem właścicielem firmy, która profesjonalnie wykonuje kopie cyfrowe z tych nośników z cyfrową poprawą jakości obrazu i dźwięku.
[#10] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@Sounder, post #9

Ten "młody chłopiec" to Ja, Sebastian Streich (SebMcKein), ale nie ma co przesadza, że jakiś młodszy od Voyagera. Po prostu Voyager staro wyglądał, a za czasem to się tylko pogłębia. :) Jeśli ktoś nie kojarzy to redaktor magazynu "Amigowiec" OK, a potem "Amiga Computer Studio" czyli popularnie ACS, jednorazowy wydawca CD na Amigę, rzadziej scenowiec.

Powyższy program nazywał się, jeśli dobrze pamiętam; "Małpy w sieci", zebraliśmy się chyba jakiegoś weekendu; aby to nagrać. Na nagrania przygotowałem swoją A4000T na pokładzie z 060 Phaze5, z 6 albo 8 dyskami SCSI, wypchaną dodatkowo VLabem, Streamerem, CD z wyświetlaczem kolorowym itd... Miała wyglądać i wyglądała okazale. Niestety w trakcie transportu faktycznie wypadła zworka z jednego z dysków, a że było to SCSI to wstać nie chciało. :( A szkoda. W pośpiechu, bo czasu było mało, robiliśmy co się dało, niestety bez powodzenia. Finalnie aktorką była A1000 Voyagera. :), ale moja A4000T działa nadal chociaż już raczej rzadko .

A ciekawostek; "Tygrys w okienku" siedział tak naprawdę w pokoju obok i miał "grać" zdalne połączenie konferencyjne.. Jakoś, jak widać, nawet to się udało.
[#11] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SebMcKein, post #10

A ciekawostek; "Tygrys w okienku" siedział tak naprawdę w pokoju obok i miał "grać" zdalne połączenie konferencyjne.. Jakoś, jak widać, nawet to się udało.


OK
[#12] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SebMcKein, post #10

Zapodałbyś zdjęcie tej 4000T?
Zainteresował mnie CD z wyświetlaczem kolorowym.
No i jak można upchać tyle dysków w 4000T mając zajęte zatoki przez streamer i cd?
[#13] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Zara się snajper zleci, bo "ładna Pani" w materiale
[#14] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@ingenic, post #13

...Żeby wszystko było wyjaśnione, bo może pokrętnie napisałem,kolorowość wynikała z podświetlenia. CD To stary dobry NEC multispin z Caddy:

http://old-pc-museum.narod.ru/olderfiles/3/nec-multispin_1_big.jpg

Co do dysków, to 4 sztuki stały na zasilaczu w metalowych sankach, jeden, tuż za diodami (też w dedykowanym schowadełku). Streamer i CD zajmowały razem 2x5,25 (w poziomie), więc jedna duża kieszeń pozostawała (jeśli dobrze pamiętam na taki wyjmowany patent). Jeden dysk był w kieszeni pionowej i..... dalej coś mi się wydaje, że gdzieś je jeszcze poupychałem, ale głowy nie dam, dla tego napisałem 6-8. :) To były czasy kiedy mieliśmy spore ograniczenia co do wielkości dysków, a potrzeby małe nie były. Trzeba było ratować się ilością. :)

Do czasów aktualnych dociągnęły tylko 3 dyski, Streamer i CD, no i oczywiście trochę kart, ale wszystko już nie prezentuje się tak ładnie jak kiedyś. Biała klawiatura ma teraz kolor kartonu z recyclingu.

Jak czas pokaże, prędko to pewnie nie będzie, to odkurzę sprzęt i zobaczę co jeszcze zostało w środku. Może wreszcie uruchomię FastATA. :)...kiedyś.
[#15] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

oooo, ładna pani w materiale
i do tego wydaje się być całkiem pojętna, a myślałem, że dali ją tylko co czytania z monitora. Ale w drugiej części nie ma. buuu!
[#16] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SebMcKein, post #14

W a4000t jest 5 komnat 5.25. Jedna na bank jest używana przez fdd (nie ma wyjścia na zewnętrzną fdd), dwie następne to wg ciebie streamer i cdrom. Na szynie na upartego można wsadzić 4x standardowe dyski 5.25, w tym te dwa z komnatami. Nie wiem jak to działało na standardowym zasilaczu, ale może to było przyczyną tej awarii? Po prostu brzmi to bardzo komicznie, że mimo tylu napędów, właśnie przez hdd cały system się wyłożył :)

Pani rzeczywiście ładna.
[#17] Re: Kawałek historii z archiwum VHS

@SokOK, post #1

Ja pamiętam kiedyś w TVP3 chłopaki pokazali Amigę w E/Box bodajże (tak kojarzę design i ledy), nawet pokazali jak się odpala winda pod emulatorem ;) Jaka tam była dopałka to nie pamiętam, ale kojarzę, że na telegazecie była wtedy strona z rozszerzeniami do amigi :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem