kategoria: A600
[#1] Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...
...w sumie wystarczy pooglądać ;)

KLIK
[#2] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #1

świetnie. kolejna A600 uratowana ;)!
[#3] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #1

Było z tym trochę zabawy, widziałem na własne oczy szeroki uśmiech
[#4] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@alt_, post #3

Ano. Zapomniałem dodać, że Alt poratował wymianą Denise, która była uwalona i generowała takie fajne coś:



OK
[#5] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #4

Ile czasu zajęło Ci przywrócenie amigi do życia i ile funduszy w to zainwestowałes?
W każdym razie radość z ożywienia takiego zaniedbanego truchła jest niesamowita ok, racja
Sam też kupiłem amige 600 w kiepskim stanie ale magik lutownicy Jarob OK przywrócił ja do życia. Obecny właściciel jest z niej bardzo zadowolony.
Jeśli chodzi o tą fotke z uwalonej Denise to podobne efekty dawał mi Radeon HD6850 a potem HD6870......Co prawda zupełnie inna technologia ale objawy miałem podobne. U mnie to wynikało z popękanych lutów rdzenia procesora. W tych radeonach była wykorzystana jedna pierwszych mieszanek lutów bezołowiowych i po kilku latach nagrzewania się karty w grach oraz chłodzenia luty popękaly...Uratowałem co prawda HD6870 piekąc ją w piekarniku przez 5 minut jednak pomogło to tylko na 6 tygodni.
[#6] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@FeRu, post #5

Generalnie nie liczyłem ani jednego, ani drugiego. Wymiana kondensatorów, czyszczenie płyty i portów zajęło mi kilka wieczorów. Ekran dolny był tak pordzewiały, że poddałem się, bo znalazł się nowy, a koszt piaskowania na pewno kilkukrotnie przewyższyłby jego wartość. Do wlutowania mam jeszcze nowe porty myszy i joysticka, bo są w najgorszym stanie.
Złącze pod klapką było w złym stanie, zostało przeszlifowane, bo przy pierwszej próbie włożenia rozszerzenia wygiął się pin w karcie (tutaj dziękuję sprzedającemu, że za koszt wysyłki mi je wymienił).
Modulator poszedł do śmieci, bo nie nadawał się do niczego.
Wybielanie obudowy, klawiszy, poprawa urwanych kabli od ledów, takie tam. Klawiatura szwankowała, po sprawdzeniu okazało się na szczęście, że ścieżki całe - pomogło podcięcie taśmy o jeden milimetr. Poza tym podlutowanie na nowo kilku komponentów, które przy czyszczeniu odpadły od płyty ;).
Wymiana uszkodzonej Denise...
Do A600 kupiłem Furię u Lotharka, 1MB chip, interfejs SD->IDE, gdzie wlutowałem tranzystor, żeby wyeliminować ciągłe świecenie diody HDD.
Do tego Gotek z Aliexpressu za 65 zł, sflashowany Flash Floppy, ramka na Goteka i wyświetlacz oled z drukarki 3D, sam OLED za parę złotych (na razie jest bez Goteka).
Przejściówka na pada od SNESa, nówka mysz i podkładka. To wszystko :)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 20:28:47 przez Drakon
[#7] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #6

A potrzebujesz modulator? Czy będziesz używał Amigi bez niego? Bo mam modulator wylutowany z mojej pierwszej Amigi 600. Tylko musiał bym go poszukać.
[#8] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@SuperBuster, post #7

Bardzo dziękuję za propozycję, ale nie będę korzystał z modulatora :)
[#9] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #8

BTW, tak wygląda obudowa na OLEDa. Trzyma się toto na żeberkach w górnej części pokrywy, kabelki idą od dołu do wewnątrz. Zero cięcia, etc.



[#10] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #9

Też tak chciałem zrobić tzn. zakupić kilka amig
w kiepskim stanie i wyremontować. Okazuje się
jednak, że nawet amigi w stanie opłakanym potrafią
tyle kosztować, że ochota na takie działanie mi
przeszła. Sama przesyłka z uk to pewnie
ponad 100zł będzie.

W efekcie wyremontowałem tylko kilka swoich
amig a sprzęt (rozlutownica, stacja i gorące powietrze)
się kurzy.
[#11] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #9

Taką obudowę chciałem robić ale na wyświetlacz LCD + przyciski GOTEKa wyprowadzić w tej "nakładce".
[#12] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Adinfo, post #11

Fajny pomysł z tymi przyciskami :)
[#13] Re: Kupiłem sobie niedawno A600 z jukeja...

@Drakon, post #1

Wow, szacun na dzielni!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem