kategoria: A600
[#1] Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE
Witajcie serdecznie Mam taki problem, otóż posiadam kartę CF do Amigi 600 z fajnym czytnikiem kątowym i wszystko do tej pory było gicio - montowałem tą kartę w czytniku kart na PC i potem dawałem jako dysk w WinUAE dzięki czemu przekopiowałem sobie co chciałem itd. od jakiegoś czasu nie mogę tego zrobić a w opcjach tego dysku tam gdzie pisze R/W (read/write) jest na No - gdzie wcześniej było na Yes i nie idzie tego zmienić ani zaznaczyć.. dzięki czemu nie mogę ani nic na tą kartę wgrać ani z powrotem - ktoś wie jak to rozwiązać może? 2 dzień w tym siedzę i się wku.... rzam szeroki uśmiech Dodam, że na karcie jest wgrany oryginalny Workbench 3.1 z całą masą demówek i instalek do whdload (kartę z czytnikiem tzw. zestaw startowy kupiłem niegdyś na alledrogo) z jakimś szybkim systemem plików itd. - no dotąd nie miałem problemów jak mówię aż tu nagle takie coś.. Myślicie że to coś od czytnika kart? Nie wiem nowa wersja WinUAE tak robi? Jeszcze co innego? czekam na sugestie, pozdrawiam
[#2] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #1

WinUAE odpalasz jako ADMINISTRATOR?
[#3] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@nostrum666, post #2

Tak, daję jako administrator i nic to nie zmienia - żeby było śmieszniej system z karty idzie normalnie i wszystko (na żywej A600 także) - nawet jak coś kopiuję to niby się kopiuje ale trwa to coś za krótko - daję reset WB wszystko jest ale jak zresetuje w winUAE i wejdzie ponownie to już tych plików nie ma.. no i nie wiem czemu tak się dzieje bez kitu...
[#4] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #3

Raz miałem tak samo, oprócz uruchamiania jako administrator jeszcze antywirus coś mielił i dysk był używany przez jakiś proces w Windowsie, wtedy nie dało się tego dysku użyć pod WinUAE.
[#5] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #1

Sprawdź czy w UAE ci sie typ kontrolera nie przełączył
[#6] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@player_sct, post #5

No też to nic nie daje - w ogóle widzę że wczoraj chyba pijany byłem zakładając ten wątek czy jaki ch.. bo nie chodzi oczywiście o kartę CF tylko o kartę SD - taki mały szczególik - może być dość istotny .. Niemniej nic nie pomaga dalej nie ma tej opcji read/write no i tyle.. najwyżej zostanie mi zgrać cały obraz tej karty na dysk i potem z powrotem na kartę albo nie wiem.. chciałem generalnie wgrać na innej karcie workbencha 2.1 ze stronki classic workbench, ponieważ na jakimś retro kanale zobaczyłem poradnik, że nie mając kart turbo można odpalać niektóre gry z dysku amigowego instalując je z dyskietek - chciałem sprawdzić czy wielodyskietkowe gry typu np Dune czy coś normalnie pójdą na tym workbenchu czy lepiej 1.3 wgrać - zawsze to więcej pamięci dostępnej - mam 2 mb chip ramu w 600tce i nic poza tym więc whdload nie mogę użyć trzeba dodatkowego fastu, ewentualnie karty turbo wiadomo..
[#7] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #6

Whdload pojdzie tez na 2MB.
[#8] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@Norbert, post #7

tak tylko odpalisz na nim tylko gry które nie wymagają dużo pamięci jak np pang albo 1000cc turbo czy coś w tym stylu inne wymagające typu cannon fodder czy mortal - zapomnij że to pójdzie... wiem bo próbowałem
[#9] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #8

No pewnie ze tak jest .
Wiem. Próbowałem.
Ale nie można tez powiedzieć ze whdload nie działa na 2MB
[#10] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@Norbert, post #9

No zgadzam się ale po uj ci coś co nie chodzi do końca to tak jakbyś kupił nie wiem ferrari bez kół no..;p Ok temat do zamknięcia, wątpię żeby ktokolwiek znalazł rozwiązanie tego problemu - jakoś sobie poradzę sam Sorry za zawracanie tyłka, pozdrawiam
[#11] Re: Problem z zapisem i odczytem z karty CF pod WinUAE

@DiamondViper, post #10

Zobacz czy na karcie SD nie masz czasem "pstryczka" na LOCK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem