kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Rozszerzenie do 1Mb w Amidze 500 - żadne nie działa.......???
Hi,

mam kilka A500-tek, ale na tej mi zależy, bo jest w dobrym stanie wizualnym.

Bez rozszerzenia Amiga pokazuje 0,5Mb na sysinfo.

Wrzucałem tam trzy zupełnie różne rozszerzenia - żadnego z nich nie widać i nadal pokazuje 0,5Mb RAMu.

Co to może być? Zwaliła się jakoś dziwnie ta Amiga, czy też wszystkie 3 rozszerzenia są, jak na komendę, zepsute?

...ale bez niczego pod klapką też pokazuje 0,5Mb... no to ja już ne vim.

Jak używałem jej jeszcze z ACA, to czasami pokazywało 1Mb, losowo, a czasami 0,5mb. Teraz już zawsze 0,5 mb jest. :(

Heeeeeeeeeelp!

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 15:45:23 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#2] Re: Rozszerzenie do 1Mb w Amidze 500 - żadne nie działa.......???

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

A próbowałes podłączyć te rozszerzenia w jakiejś innej płycie?
Pozdrawiam
Krzysiek
[#3] Re: Rozszerzenie do 1Mb w Amidze 500 - żadne nie działa.......???

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Jaka to jest wersja płyty głównej (revision), może zwory na płycie są przestawione (zlutowane) jakoś nietypowo. Czy patrzyłeś na płytę główną wizualnie czy jest ok - np. jeżeli tam siedzi płyta z A500+ to może być bateria i zegar na płycie wtedy bateria mogła wylać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem