kategoria: A600
[#1] Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF
Witam,

Zakupiłem do Amigi 600 kartę CF (Amiga Forever) i do tego przelotkę aby podpiąć jako dysk twardy. Amiga posiada ROM 2.0 Kickstart 35.370. Od samego początku udawało mi się wciskając jakąś kombinację klawiszy botować z dysku CF nie posiadałem myszki więc musiałem radzić sobie z klawiatury. Aktualnie mam myszkę ale botowanie czy to z myszką czy bez nie jest możliwe, tylko za pomocą fdd. Niestety nie pamiętam już co przyciskałem aby botować z karty CF. Wciskając w myszce klawisze lewy i prawy na raz włącza się bootmenu a tam mam do wyboru DF0 i CC0 a gdzie HD0 ? Czy ktoś może miał podobny problem?
[#2] Re: Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF

@gorzowiak, post #1

A tą przelotkę to PCMCIA czy w gniazdo IDE44 wpinasz ?
[#3] Re: Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF

@gorzowiak, post #1

Jak już sprawdzisz, czy poprawnie podłączasz taśmę, to sprawdź, czy DH0 masz oznaczoną jako bootowalną.
[#4] Re: Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF

@perinoid, post #3

Przelotkę wpinam w gniazdo IDE, taśma podłączona poprawnie pod jedynkę a co do samej karty CF to jest to oryginał od Amiga Forever i nic przy niej nie grzebałem.
[#5] Re: Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF

@gorzowiak, post #1

Kilka przyczyn:
  • Padła karta CF.
  • Uszkodzony kabel ide40/44
  • Brak zasilania jeśli jest to kabel 40
  • Wirus uszkodził RDB


Czy widać kartę pod hdtoolbox ?
Sprawdzałeś może kartę pod winuae ?
[#6] Re: Amiga 600 Problem z odpaleniem Workbench z karty CF

@Norbert, post #5

Ponieważ nie mam Workbencha na dyskietkach to nie mam jak sprawdzić. Ale zamawiam dzisiaj sobie dyskietki i czytnik pod windows wiec za kilka dni będę testował. W każdym razie dzięki za podpowiedzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem