kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Stacja dysków nie działa
link taka sytuacja, jak myślicie, głowica? Stacja raczej czysta w środku.
[#2] Re: Stacja dysków nie działa

@BomberMAX, post #1

Popsuło się z dnia na dzień ? Nie czyta żadnej dyskietki ? Nie zaszkodzi wyczyścić głowicy alkoholem izopropoylowym. pomysł
[#3] Re: Stacja dysków nie działa

@Shymon, post #2

Żadnej dyskietki nie czyta.... Amiga z zapasu więc nie wiem czy z dnia na dzień.
[#4] Re: Stacja dysków nie działa

@BomberMAX, post #3

Masz jakąś inną stacje na podmianę ? Jak nie to kup za grosze staje z PC ja ostatnio przerabiałem sobie do A600 stacje samsunga, wszystko działa tak jak powinno.





Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 14:32:57 przez Shymon
[#5] Re: Stacja dysków nie działa

@Shymon, post #4

Albo przerób samą taśmę.
Mam stację SONY MPF920-C z przerobioną taśmą - czyta pięknie.
[#6] Re: Stacja dysków nie działa

@Hubez, post #5

Dobry pomysł, macie może szerszą liste modeli stacji? Może na alle się znajdzie coś.
[#7] Re: Stacja dysków nie działa

@BomberMAX, post #6

Jak chcesz kupić na allegro, a nie chce ci się samemu przerabiać, to polecam od p. Marka C.
Podaj mu tylko, że do A600, to od razu będziesz miał dorobiony przycisk na wymiar.
[#8] Re: Stacja dysków nie działa

@BomberMAX, post #6

Taśmę się prosto przerabia - trzeba tylko diodę prostowniczą posiadać. Zauważyłem, że z APLS i Samsung jest najwięcej problemów. Mam stare NEC, Sony, Mitsumi - działają pięknie.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 16:02:06 przez Hubez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem