kategorie: A1200, A500, Sprzęt
[#1] Amiga 500/1200 HTPC?
Czy ktoś zna jakikolwiek udany projekt włożenia A500 lub A1200 do dostępnej na rynku obudowy HTPC (no tego typu: link)? Nie mogę nic znaleźć.

Nie musi być tak, że dopasowanie do płyty 1:1, nie widzę takich szans, ale żeby chociaż ze dwie śrubki pasowały które pozwolą przykręcić płytę, chociaż ze dwie i żeby płyta weszła rozmiarowo (+ pewnie wycięcie kawałka metalu z boku czy tyłu obudowy na amigowe sloty).

Chętnie bym do takiej obudowy przełożył wzmocnione A500 (z Vampire lub ACA500+) lub A1200 (Blizzard) tak by mogło stać w salonie nie rzucając się w oczy. Ułatwiłoby to używanie sprzętu, były zawsze pod ręką gotowy do działania. Bo analizowałem temat CDTV ale to drogie, ciężkie w rozbudowie i ma swoje ograniczenia (turbo + kick 3.1 + whdload chyba nie bardzo?). Zresztą napędu CD nie potrzebuję. Dzięki obudowie HTPC, do której A500/A1200 wejdzie, zbudowałbym swoje 'Amiga noCDTV edition 2018'.

Poważnie pytam, żaden teoretyczny temat typu erotoman-gawędziarz - gdyby była taka obudowa HTPC, w miarę porządnie wyglądająca (klasyczne HI-FI), z którą poradzi sobie człowiek umiejący obsługiwać tylko myszkę i klawiaturę (żadnych pił, wiertarek, lutownic, itp.) szeroki uśmiech to w lutym bym miał to działające.

Dzięki!

ps. nie mam A600, nie przepadam za tym modelem, ale właściwie powinna lepiej pasować do HTPC i jeszcze da się ją kupić... więc A600 też można rozważyć

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 13:20:11 przez sid777
[#2] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #1

Szczerze mówiąc wątpię by nie obeszło się bez elektronarzędzi.

Był jakiś czas temu projekt A600 w obudowie po dvd i chyba nawet na forum były jakieś fotki...

Ponieważ mam nadmiarową górną ramkę obudowy do A600, chodzi za mną by wykorzystać ją jako front panel do selfmade obudowy
[#3] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@tbone, post #2

Może da się zachęcić kogoś z forumowych magików (jak tworzą od podstaw elektronikę to co to dla nich przełożyć Ami do porządnej obudowy HTPC...)?

Zapłaciłbym za usługę wyszukania obudowy i "przełożenia oraz dopasowania" Ami do takiej obudowy ile kosztuje Furia EC020 czy Wi(t)cher 500i. Do tego wiadomo, komponenty dostarczam we własnym zakresie. Dopuszczalne "rozwalenie" obudowy z tyłu i z boku Wymagane by Ami była w jakimś stopniu rozszerzalna (Vampire, Blizzard, SD Card).

Głownym problemem pewnie znalezienie obudowy HTPC, która będzie pasowała.
Kierunek, w którym bym podążał jeśli chodzi o design: link, link, link, link, link, link, itp

Myślicie, że jak projekt by się udał to twórca nie sprzedałby tego więcej na świecie?

edit: w to wchodzi nawet płyta ATX i extended ATX!: link

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 14:29:32 przez sid777
[#4] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #3

Sam sobie odpowiem szeroki uśmiech, że najwyraźniej nie ma zainteresowania takim rozwiązaniem.
Ciekawe. Myślałem, że z połowa ludzi ma problem, że Amiga wystawiana jest na pewien czas a potem pakowana bo "bałagan" ;)

Oryginalne CDTV, szczególnie w czasach Vamipre... no nie dla mnie. :(

Nic to. Jak bym z czasem coś znalazł to dam znać :)
Ostatni pomysł to wpakowanie A500/600/1200 w jakiś stary HIFI. Np. ostatnio kupiłem za grosze Yamahę RX-750 i obudowa nie tylko tania, ale duża i kamuflarz idealny :)
[#5] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #4

Ostatni pomysł to wpakowanie A500/600/1200 w jakiś stary HIFI. Np. ostatnio kupiłem za grosze Yamahę RX-750 i obudowa nie tylko tania, ale duża i kamuflaż idealny :)

Jak zrobisz to wrzuć fotki do galerii.
Sam kiedyś miałem taką ideę, ale z takimi tematami bez dobrego warsztatu ślusarskiego ani rusz.
Mając jedynie brzeszczot i młotek efekt będzie zawsze opłakany.
[#6] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@stachu100, post #5

I to moj problem..
Młotek gdzieś mam, ale co to brzeszczot ;) Żart. Żart, ale doskonale mówi co mogę w temacie. Od dużych nastu lat jestem software guy only.
[#7] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #1

Phibrizzo kiedyś włożył Efikę do obudowy po dekoderze. Co prawda to nie klasyczna Amiga, ale coś w temacie.

[#8] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@Krashan, post #7

Przekonałeś mnie. Co prawda leżę sobie z tabletem w wannie więc nie planowałem wychodzić na mróz, ale te dwa amelinowe walce przypomniały mi, że dawno nie było tego smaku... Challenge accepted szeroki uśmiech

ps. dzięki za foto dekodera. Stary ampli Yamahy jest nieużywany, przymierze płyte Ami do niego :)
[#9] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #1

Gorzej z tym pomysłem niż myślałem

Ale jest już rozwiązanie. Na razie przestój, ale będzie zrealizowane.
Rozwiązanie wyjaśniają załączniki: link1, link2
Wejdzie do obudowy cała, bez demontażu. Zostanie tylną ściankę Yamahy wykręcić na dostęp do portów Ami.
Nienajlepsze rozwiązanie ma jednak plus - zawsze można wyjąć Ami i wstawić inne C64 czy Atari

Do tego A604n (już włożone), potem jakieś turbo (Furia lub Vampire), w międzyczasie TOM2 lub adapter AMiKEY do bezprzewodowej myszki i keyby, a joystick na kablu. Kick 3.1, CF z dopasionym OSem.

Celem było: niewidoczna Amiga WHDLOAD w salonie. Co by nie powiedzieć o podejściu - cel spełniony szeroki uśmiech
[#10] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #9

A nie myslales zeby sprobowac wlozyc plyte w obudowe od casablanki? Wydaje mi sie ze jest troche podobna do CDTV.
[#11] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@Geeman, post #10

Trzeba by Casablanki poszukać. I przekładać. A tutaj mam co chciałem (niewidoczna Amiga w salonie) + dodatkowy feature, że mogę podmieniać kompy.

Rozwiązanie tak słabe, że początkowo w ogóle go nie rozważałem (jak widać z wcześniejszych postów). A teraz myślę, że innego rozwiązania to wręcz nie chcę
Tzn. jakby się dało A1200 wrzucić byłoby lepiej. Ale to może kiedyś (do tej obudowy nie wejdzie), do WHDLOAD mała różnica.
[#12] Re: Amiga 500/1200 HTPC?

@sid777, post #9

Szkoda, że nikt mi nie napisał, że trzeba Suma brać a nie jakieś inne wynalazki.
Trzeba mi było z głowy wybić inne adaptery
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem