kategoria: Mediator
[#31] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@BULI, post #30

Machów nie ruszam, wszystko inne działa bardzo dobrze, grałem kilka godzin w Heroeso of Might&Mahic na Shapeshifter i zero zwiechy, DoomAttack, Quake fo grania słaby proc ale demo testowałem godzinę i jest OK.

Mam czasem taki problem, że co któryś reboot nie ładuje się scsi.library (119.16) z os 3.9 i nie widzi dysków SFS, restart albo dwa i jest ok. Albo po romupdate do 3.9 nie widzi dysku i filoletowy ekran z dyskietką rom 3.9, reset i idzie dalej. tak zaczęło się dziać po instalacji Apollo 1240, wcześniej na ACA1233n zero takich problemów. Na jakimś anglojęzycznym forum wyczytałem, że to standard z Apollo 1240.
[#32] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #31

Osobiście miałem dwa Apollo 040 (jedno 33 mhz, drugie 40 mhz) i tych wszystkich cyrków o których często się słyszy w przypadku Apollo nie doświadczyłem.

Co do twojego konfigu, to SB przyda Ci sieętylko jako mikser i jako wyjście dla mp3 i to nie 1:1 tylko 1:2 (22 lub 24 khz), więc dużej straty nie ma, ale niesmak pozostaje..
[#33] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@BULI, post #32

Właśnie chodzi o ten niesmak, irytuje mnie to przeokropnie, tu na forum jakieś stare wątki pisze Arti i filmik, że działa od kopa a ja walczę tydzień !

Karta i tak pojedzie do Stacha na upgrade, 040 już fajnie chodzi ale przydało by się szybciej no i ramu małoooooo (32GB)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 21:39:00 przez marpla
[#34] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #33

Miałem Medka również w konfiguracji z Apollo 040 (33mhz) i SB działał OK ok, racja
[#35] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@BULI, post #34

Mój chodzi na 40MHz ale dobij mnie jeszcze :)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 21:49:45 przez marpla
[#36] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #35

Mam apollo przerobione od Stacha 060 i to samo miałem .
Koledzy na SACP mi pomogli i teraz leci z tą kartą muzyczną .
Nie chciała żadna karta SB chodzić zawiechę dawała , nie wiem co zrobili ale teraz chodzi wraz z medkiem TX.
Ale i tak nie do końca jestem zadowolony bo USB nie działa .
Pamiętam że coś z mikserem robili bo to on mi blokował kompa i też miałem PUK w głośnikach.
Jesteś z Krakowa to leć do Elboksu niech to ogarną.
Albo umów się z kimś obitym i To Ci ustawi.
[#37] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #35

Może warto się tego miksera uczepić, tak jak sugeruje Jacol.
Rzeczywiście ma tam miejsce inicjalizacja karty. Ja osobiście mam teraz GhostMixer, czy jakoś tak to się nazywa, nie ten oryginalny Elboxowy (wpis w user-startup)
[#38] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #33

przydało by się szybciej no i ramu małoooooo (32GB)


Aż boję się zapytać, ale... Ile GB ramu to będzie "w sam raz"?
[#39] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@recedent, post #38

Haha, oczywiście 32Mb.
Myśle że 128 Mb do klasyka to w sam raz ale 64 tez się zadowolę :)
[#40] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #39

Panowie, turbo wróciło po upgradzie od Stacha, w miedzy czasie zakupiłem kartę Terratec 512i. Po instalacji szybki test i .... GRA ! Radość nie trwała długo, po około 20 sekundach zaczęło rwać i przerywać. Po restarcie kompa znowu gra, raz dłużej raz krócej ale zawsze przerywa i tnie po kilkudziesięciu sekundach.
[#41] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #40

Liczyłeś, że zwykła karta dźwiękowa przyspieszy dekodowanie mp3 w 1:1 na 68040?
[#42] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #41

Teraz to jest 060@72MHz ...
[#43] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #42

umnie

www.youtube.com/watch?v=1SjZ6V3Qxh0&t=289s

za 3tygodnie sie prznosze do nowego domu szukał♦em plyt z systemem ale gdzie sa spakowame w pudłach.
Jak sie rozpakuje a ty nie zdażysz nic wymyslic to podesle swój system.
to co piszesz jest strasznie diwne ze gra a potem znow tnie.
Odkrec karte na 50mhz w ahi zmien ustawienia muzycznych na mniejsze na 22500 i duzo testow.

Miało iść na priv. chyba za dużo drunk co tam zdarza się.


Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 19:24:13 przez mwb113
[#44] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #42

A to sorry ;). Jakich programów używasz?
[#45] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #44

AmigaAmp, SongPlayer, ShapeShifter też próbowałem ustawiać dźwięk przez AHI to samo
[#46] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #45

Gra tych parę sekund, bo bufor ma jeszcze pełen, pokombinuj z ustawieniem AHI, i priorytetami.
U mnie na A3660 też tnie, na karcie Terratec FM801, najlepiej spisuje się SongPlayer dla mp3.
Choć w ten procesor na amidze bez PCI spokojnie dawał radę z kartą dźwiękowa AD516 na zorro.
[#47] Re: SB128 piszczy zamiast grać :(

@marpla, post #40

Proponuję najpierw poradzić sobie z SB - jak będzie grał poprawnie to bierz się za Terrateca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem