kategoria: Sprzęt
[#31] Re: A4000+dysk 120 GB

@OSH, post #30

Ja nie chcę plikopartycji, tylko partycję fizyczną


Ja tez kiedyś tylko partycja bo podobno lepsza i szybsza.

Po pierwsze wcale nie szybsza, pamiętam, że na A1200 i Blizzardzie PPC 060, pliko partycja była równie szybka jak partycja, no i po pierwszej utracie RDB przez partycję MAKową- zdecydowanie odradzam partycje.
Tym bardziej, że w razie przenosin na inny dysk z plikopartycją jest dokładnie - 0 (zero) kłopotów.. ale wybór należy do Ciebie, to twoje życie, w końcu jesteś już dorosły- tylko później nie przychodź do Taty z płaczem
[#32] Re: A4000+dysk 120 GB

@BULI, post #31

Dwa tygodnie temu rozwaliło mi dysk bo zachcialem partycji, tez gdzies sie naczytałem ze szybciej i lepiej, rownież nie zauwazylem zeby bylo wolniej
[#33] Re: A4000+dysk 120 GB

@QUAD, post #32

O, ciekawe. Takie problemy? To w takim razie chyba jednak zrobię tę plikopartycję.
[#34] Re: A4000+dysk 120 GB

@BULI, post #31

Ja używałem daaawno temu (ze 20 lat) ShapeShiftera najpierw z plikopartycją, potem z partycją. Różnica była olbrzymia, na korzyść partycji. Możliwe jednak, że plikopartycja dostaje skrzydeł po dodaniu dużej ilości buforów, tego nie próbowałem. W tamtych czasach pamięci nie było zbyt wiele, dzisiaj sytuacja jest ciut inna.
Konfig na którym się wtedy bawiłem to była A1200 z Blizzardem IV i 16 MB Fastu.
[#35] Re: A4000+dysk 120 GB

@wali7, post #34

Duże znaczenie w prędkości plikopartycji ma filesystem.
[#36] Re: A4000+dysk 120 GB

@Risc, post #35

Fajno i tu pytanie. Przyłączyłem sobie stary dysk z A1200 40 GB. Mam na nim kilka partycji: systemowa jest sformatowana jak Bóg przykazała w FFS, reszta w PFS/03. Przynajmniej tak mi pokazuje HDT. PFS3 jest zainstalowany (znaczy teoretycznie, bo użyłem installera). Ale partycje poza systemową mają stan „unreadable” (chociaż dane fizycznie na nich są, bo to wykazał PFS Doctor). Handler PFS3AIO w L jest. Coś robię na pewno źle. Ale co?
[#37] Re: A4000+dysk 120 GB

@wali7, post #34

U mnie jest na pfs a dysk wyciaga kolo 30MB/s
No i jest szybciej z formatowaniem bo trwa ze dwie sekundy a jak partycje formatowalem to z 15-20 minut
[#38] Re: A4000+dysk 120 GB

@OSH, post #36

A dodałeś Hdtoolbox'em system plików na dysku?
[#39] Re: A4000+dysk 120 GB

@Tomski, post #38

NIe wiem, co masz na myśkli, ale HDT wskazuje, że tam jest Custom File System i to konkretnie PFS 3
[#40] Re: A4000+dysk 120 GB

@OSH, post #39

Chodzi mi o to, że w HDT wpisujesz między innymi numer systemu plików i na stałe, chyba w RDB dysku, są wpisane informacje o systemie plików. Nie jestem informatykiem to mogłem coś pochrzanić z nazewnictwem. Zobacz przedostatni zrzut ekranu, tam jest SFS a Ty powinieneś mieć PFS. Trzeba jeszcze w kilku miejscach zmienić/zmodyfikować dane.
Ale z tego co napisałeś powyżej to raczej to tam masz wpisane.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 21:26:58 przez Tomski
[#41] Re: A4000+dysk 120 GB

@Tomski, post #40

Tak właśnie jest. i jest wpisane PFS\03
[#42] Re: A4000+dysk 120 GB

@OSH, post #41

A teraz sobie sprawę pogorszyłem. Próbując ponownie zainstalować PFS3 na tej nieodczytywalnej partycji czyli opcją Change Filesystem, doprowadziłem do tego, że teraz partycje są już niewidoczne na blacie. HDT dalej je wykrywa. Co jednak najdziwniejsze: identyfikator systemu plików, jaki widniej w oknie Add/Update filesystem jest zupełnie inny niż ten, który jest wpisany w polu Identifier już w oknie konkretnej partycji! A próba zmiany na „właściwy”, powoduje wyświetlenie ostrzeżenia o tym, że nastąpi usunięcie całej partycji.
HDInsttools dla odmiany nie wykrywa żadnych partycji. A po tych wszystkich zabiegach PFS Doctor po wybraniu opcji Check/Device wyświetla komunikat „Could not inhibit device” i koniec zabawy. Ja już lekko zgłupiałem.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 08:59:37 przez OSH
[#43] Re: A4000+dysk 120 GB

@OSH, post #42

Ok, winny był niepoprawny identyfikator. Po wielu bojach wreszcie widzę wszystkie partycje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem