kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] [ide] schemat taśmy samoróbki
Szukam schematu do zrobienia taśmy na cztery
urządzenia IDE ale jakoś nie mogę na Googlach znaleźć. Podeśle ktoś?
[#2] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@_arti, post #1

Mam tylko ten bezdiodowy do eide.device z MACD4.

link
[#3] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@Phibrizzo, post #2

To jest ta wersja poprawiona?
W MACD był zamieszczony schemat i okazało się ze był błąd.
W kolejnym numerze była zamieszczona errata do artykułu
[#4] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@Norbert, post #3

Nie do konca rozumiem, ale od poczatku.

Na plycie MACD3 wydawanym przez Eureke byla pierwsza wersja eide.device ale bez schematu.
Na MACD4 byla poprawiona wersja tego sterownika bo byl w nim faktycznie jakis blad.
Dodatkowo zamiescili tam schemat oraz ten pokazowy rysunek.
O tym ze jest na nim jakis blad to nie wiem.

Moglbys cos blizej napisac o tej erracie? bo na MACD5 nic takiego nie znalazlem.
Dodatkowo poszukalem i znalazlem gdzie te diody maja byc podpiete.
Trzeba je wpiac rownolege z portow OUT1, OUT2 z pinow 39 do zlacza IN 39.
Anody diod do OUT, katody do IN.
[#5] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@Phibrizzo, post #4

Magazyn Amiga, nie MACD. Źle napisałem.
[#6] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@Phibrizzo, post #4

A ja musze napisac errate ale do swojego postu. pomylilem piny. Te diody nalezy wpiac do 31, nie do 39.
[#7] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@Phibrizzo, post #6

To działa tylko że transfer trochu spada, nie pamiętam o ile bo to już dawno było.
[#8] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@_arti, post #1

[#9] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@_arti, post #1

Niestety mój jedyny czytnik płyt jaki tu mam szwankuje, a mam na płycie piękny obrazek ze schematem na 4xIDE na jednej taśmie. Moi sąsiedzi są słabo zinformatyzowani, a dopiero za parę dni będę się widział z takim co ma lapka. :(

Pamiętam że pin bodajże 20 który nie jest do niczego podłączony, (bo urządzenia w tym miejscu nawet "szpilki" nie mają), posłużył mi by jeden ze sygnałów rozdzielony 2ma diodkami tak by z 2iej z nich przeszedł przez 2 złącza bez kontaktu z nimi do dalszej części taśmy gdzie wracał na właściwy pin dla 2wóch extra urządzeń. Napędy CD potrzebowały jeszcze jakiegoś sygnału z pinu po przeciwnej stronie taśmy.

A od strony programowej czytniki płyt na tej "niby 2iej" taśmie potrzebowały tylko innego numeru urządzenia w mount liście. Natomiast twardziele z 2iej taśmy Amiga widziała dopiero po uruchomieniu pliku EIDE, i wszystkie 4 urządzenia zyskiwały wtedy na prędkości. :)
[#10] Re: [ide] schemat taśmy samoróbki

@ZbyniuR, post #9

Nawet jeśli Arti już się uporał to może ktoś inny skorzysta.

Obiecany schemat. https://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/4908/schemat-na-4x-ide
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem