kategoria: A2000/A3000
[#1] WarpUP CYberstormPPC feler
Dzisiaj wojowałem z A4k. Zainstalowałem mediatora, voodoo, warp3d - wszystko śmigało. Następnie przypomniałem sobie, że na pokładzie jest ppc. Zainstalowałem zatem po kolei wup 4.0, update i wup 5.1 - jakież było moje zdziwienie jak nagle się wszystko posypało. System nie wczytuje nawet podkładu blatu, softy nie działają - żadne softy. Poszedłem więc po rozum do głowy i zacząłem grzebać w zmiennych, poustawiałem wg posta jegomościa z netu w taki sposób:
My WarpOS Prefs have:

Memory Protection: ON (checked)
No PPC: OFF (unchecked)
Early Term: OFF
Terminator: OFF
Hide Warning: OFF
No patch: ON
Fallback to videoaddress (82000000) - this number's probably specific to my G-Rex/Voodoo setup
No debugging
Segment info: ON
Memory Protection

This setup works with pretty much any WarpOS & Warp3D application/game I've tried.

I nadal kaszana. Oczywiście po wywaleniu powerpc. library z libsów wszystko wraca do normy. A, ppc.library też wyjąłem z libsów, coby się nie gryzły, ale nic to nie zmienia. Klasycznym ppc bawiłem się z 10 lat temu i to były blizzardy, nic nie pamiętam. Help:).
[#2] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #1

Tak na szybko.
Instalowałeś WarpOs'a od nowa (dla CS PPC), bo jeśli skorzystałeś z gotowca dla Blizzarda PPC to to nie zadziała- niby oczywiste, ale ja się zdziwiłem, kiedy chciałem na skróty, uruchomić mojego Workbencha z Blizzarda pod CS PPC ok, racja
[#3] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #1

Było coś takiego, że po update flash romu, ppc.library była ładowana przy starcie. Także wywalenie z dysku niekoniecznie da efekt.
[#4] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #1

Wygląda na uszkodzony procesor PPC.
Próbowałeś wystartować AOS4.X z dyskietki startowej (jeżeli takową posiadasz).
KS ma się załadować.
Jeżeli nie, patrz pierwsze zdanie.
[#5] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@ede, post #3

Było coś takiego, że po update flash romu, ppc.library była ładowana przy starcie. Także wywalenie z dysku niekoniecznie da efekt.


Ta sytuacja dotyczy tylko Blizzarad PPC, w CS PPC tego nie ma.
[#6] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #1

A sterowniki do Mediatora nie mają być w wersji na PPC ?
[#7] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #5

Mój CSPPC ma diagnozę uszkodzenia, choć czasem zadziała. Ale do tej pory sobie z nim nie poradziłem. Choć mam doświadczenie z PPC z na Blizz od 20 lat.
A whichamiga widzi ppc ? i sysspeed ?
[#8] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@Norbert, post #6

A sterowniki do Mediatora nie mają być w wersji na PPC ?


Nie ma czegoś takiego, są tylko 68k.
[#9] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #8

Emm, panika i zniecierpliwienie mnie dopadło. Przepraszam. Zauważyłem, że nie kręci się wiatrak na ppc, odpaliłem wiatrak, schłodziłem kartę i teraz kręci mi się gearsppc na 604 :). Softowo było okiej, ot sprzęt rozklekotany:).
[#10] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #8

Chodziło mi o warp
[#11] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #9

brawo ty, mój mimo chłodzenia nie gada ;(

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 20:30:48 przez Risc
[#12] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #9

To wentylator wymień.
Właśnie wentylator (a dokładnie fakt iż się nie kręci) jest w 90% przyczyną uszkodzenia PPC.
[#13] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@stachu100, post #12

Dzięki za info. Wentyl będzie wymieniony.
[#14] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #13

No i kolejna zagadka z krypty wyjaśniona
[#15] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #14

Mały problem na szczęścieok, racja
[#16] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #13

Fazior - gratuluję wypaśnego sprzętu, A4000, CyberStormPPC i do tego Mediator. No, no...
Ja bym musiał puścić w obieg swoją zakamienioną nerkę :D
[#17] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@waldiamiga, post #16

To niestety nie moje:). Stawiam tylko sprzęt na nogi kumplowi, w sensie system, drivery itd. Sam niestety muszę się zadowolić A1200 z 060:). No i namiastką wypasionego klasyka w postaci wampira.
[#18] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #14

No nie do końca:). Takie zdziwo mnie się objawiło. Dźwięk nie bardzo chciał mi ruszyć. Obsadziłem karty zgodnie z quick guide mediatorowym, czyli sound blaster, voodoo, sieć- w kolejności od dołu, czyli od logiki medka. No i voodoo przestało działać, dźwięku też ni hu hu. Chciałem zrobić przerwę między Sb a voodoo, bo voodoo się grzeje dość mocno. Obsadziłem karty w następujący sposób: sb, wolny slot, voodoo, realtek. Dźwięku brak, reszta śmiga, pciinfo pokazuje dwa razy ensoniq, czyli dwa sound blastery w pierwszym i drugim slocie!?. Zadziałało jak karty wsadziłem tak: wolny slot, sb, voodoo, sieć. Dźwięk działa, ale dopiero po drugim resecie. Aaa, no i Amcia się z tym sound blasterem zamyśla się trochę przed pokazaniem blatu wb. Coś jest ewidentnie broken.


Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 08:27:05 przez fazior
[#19] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #18

Co ciekawe, kolejna osoba pisze o kolejności kart w Medku.

Ja tego nigdy nie doświadczyłem z medkiem ani w A1200, ani w A4000.

Wszystkie karty jeśli już działały z Medkiem to bez względu na kolejność ich ułożenia dawało to radę.

Co do Voodoo to warto zrobić tą przerwę, bo tak jak napisałeś- grzeje się strasznie. Ja tez tak mam.

Co do spowolnienia startup-sequence.

Spróbuj wywalić z User-startup aktywację miksera, albo zmienić na innym mikser niż ten Elboxowy ok, racja
[#20] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #19

Mam GhostMixa, ale nie pomaga, spowolnienie jest, a dźwięk czasem startuje a czasem nie. Dalej, dema Warp3d śmigają, nie działa tylko engine, nie pokazuje się wybierak rozdzielczości a shell wypluwa, że no mode id. Niestety żadna giera nie działa, testowałem hyperionowego descenta, heretica i shogo - freespace i heretic resetują ami a shogo zawisa na planszy tytułowej. Wipeout działa, ale w softwer renderze, mam wyszarzony przycisk - wybierak od trybu renderingu. Sualco działa świetnie:). Podaj Buli jakieś działające zmienne bo mnie krew zaleje:). Może to kwestia picasso? Mam to najnowsze, nie oryginalne że tak powiem.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 20:57:43 przez fazior
[#21] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #20

Dla VipeOuta, trzeba przestawić w perfsach P96, żeby pokazywał wszystkie tryby (nie essential tylko all -chyba- piszę z pamięci).

A instalowałeś Warp3D dedykowany dla Elboxu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 10:44:33 przez BULI
[#22] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #21

Wiem, że w P96 trzeba zmienić w showmodid z essential na all, to wiem i to zrobiłem. Dzięki temu mogę wybrać tryb wyświetlania, ale tryb wyboru renderera mam wyszarzony. Mam Warp3D dla medka ze strony Elboxu.
[#23] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #21

Dobra, doczytałem. Wipeout działa tylko w trybie W3D, stąd brak możliwości wyboru renderera, więc Warp3D generalnie mi działa, nie działają mi tylko gierki od hajperiona. Wszystkie jakie mam, czyli Shogo, Freespace i Heretic II. Teraz muszę namierzyć przyczynę:).
[#24] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #23

Zapuść snoopdosa i zobacz na jakim etapie się wysypuje- może coś wykoncypujemy
[#25] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #23

C:Stack 1000000

;)
[#26] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #23

Oczywiście dla gierc wybierasz ekran "16 Bit PC" ?
[#27] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #26

Oczywiście:). To że 3d działa tylko w 16 bitach pamiętam.
[#28] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #27

A wipeout działa ci już poprawnie na fullscreen?
[#29] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@BULI, post #28

Jasne, wipeout działa. Amigę dzisiaj zwróciłem właścicielowi z zaleceniami co trzeba wymienić, co dołożyć żeby było tak jak powinno być i zabrałem się za swoją A600, właśnie coffin się przegrywa na dysk, będę wampirzył:). Jak 4000 wróci to będę się dzielił problemami:).
[#30] Re: WarpUP CYberstormPPC feler

@fazior, post #29

Jak coś to mogę ci podesłać system postawiony na A4000 z Medkiem i CS PPC ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem