kategoria: Sprzęt
[#1] Mini-gotek?
Helou,

Przeglądając Ali trafiłem takie coś:
https://www.aliexpress.com/item/Emulation-Floppy-Drive-SFR1M44-U100K-3-5-Floppy-Disk-Drive-USB-Emulator-For-Musical-Electronic-Keyboad/32840036040.html

Według opisu - to samo co standardowy gotek, ale dużo bardziej kompaktowe.
Wygląda jakby można było podłączyć bezpośrednio do gniazda i zrobić tylko jakąś obudowe...
Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy po prostu majfrendowi pomieszały się zdjęcia?
[#2] Re: Mini-gotek?

@watman, post #1

SFR1M44-U100K to normalny Gotek. Na jednym ze zdjęć razem z urządzeniem jest instrukcja - "PC Analyzer".

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 14:27:09 przez Drakon
[#3] Re: Mini-gotek?

@Drakon, post #2

Ciekawe, czy to złącze jest kompatybilne z Amigą (1-do-1)...
[#4] Re: Mini-gotek?

@perinoid, post #3

Jakaś ściema lub Chińczyk sprzedaje coś czego nie rozumie...
Moim zdaniem to karta diagnostyczna do PC podłączana pod port LPT, sam taką mam, USB jest aby zasilić wyświetlacz siedmiosegmentowy. Pokazuje kody POST i patrząc w tabelkę mamy szansę domyślić się co naszemu blaszakowi dolega (albo i nie...)

Przykładowa oferta na alledrogo: link Podobne?
[#5] Re: Mini-gotek?

@Romlen, post #4

No dokładnie, nawet na tych zdjęciach jest instrukcja z napisem "PC Analyzer". No i podstawowa rzecz - jest tam złącze DB25 ;)

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 20:56:40 przez RomanWorkshop
[#6] Re: Mini-gotek?

@RomanWorkshop, post #5

Raczej majfrend pomieszał zdjęcia, jeszcze na wszelki wypadek do niego napisałem... a szkoda, bo taki maluch chyba by się zmieścił wypuszczony z lewej strony A500 jako wewnętrzna stacja ;)
[#7] Re: Mini-gotek?

@Romlen, post #4

Dlaczego od razu ściema? Przecież mógł się po prostu pomylić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem