kategoria: Mediator
[#1] Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.
Witajcie

Odkopię stary temat, ale dla mnie jest nowy. Nie znalazłem opisu mojego problemu (bo w sumie zatrzymałem się na 99,99% uruchomienia), dlatego pozwalam sobie umieścić tutaj pytanie.

Otóż - zrobiłem wszystko według instrukcji (z pliku txt od Elboxa i z ppa.pl) i mam zgryz, przy wyborze rozdzielczości AmigaOs 3.9 zalicza zwiechę. Robiłem milion kombinacji, 16 tysięcy razy reinstalowałem OSa, zmieniałem dysk SCSI, zmieniałem porty PCI, kombinowałem ze zworkami na Mediatorze (konkretnie na tej drugiej karcie, dołączonej do zestawu) i wciąż to samo. Gdy tylko uruchamiam TEST rozdzielczości - system pada. Mediator nowy, w Amidze 3000Desktop i Radeon 9200 128MB z naklejką ELBOXA czyli w teorii powinno działać. Czy ktoś miał podobny problem? Czy to może być sprawa tego zasilania karty (choć jak już pisałem karta jest od ELBOXa więc stawiam, że jest kompatybilna z Mediatorem). Proszę o jakieś wskazówki, bo smutek bierze, że A3000 stoi samiutka :)))

Teraz, pisząc te słowa uświadomiłem sobie, że nie próbowałem uruchamiać samego Mediatora bez tej dodatkowej karty. Ale w instrukcji jest napisane, że mam ją włożyć, mimo, ze nazywa się A4000 coś tam...

Wszystkiego dobrego
Yugorin
[#2] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #1

Jaki procek w ami? Bo ja ostatnio instalowalem w A4000 ale z 030 i problem był z medkiem, podczas instalacji wybrałem jakaś opcje no mmu czy jakos tak i poszło od szlagu
[#3] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@QUAD, post #2

030... Może to jakiś trop. Te opcje z tego co widziałem, były w programie MedConfig chyba. Tyle, że w żadnym manualu nie jest napisane, żeby tego użyć. Dzięki jednak za wskazanie. Sprawdzę.
[#4] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@QUAD, post #2

Jeszcze jedno. Czy boingbagi są wymagane po świeżym os3.9, żeby mediator ruszył? Może to jest problem. Znów - nikt o tym nie napisał, ale może?
[#5] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #4

Ja instalowałem na 3.1 więc nie pomogę
[#6] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #3

Mi na OS 3.5 i 030 śmigała. Z instalacją jednak zabawy troche było. Jak rozumiem używasz P96? Na CGFX się szybko poddałem jak pamietam.
[#7] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@Rafał A-3000, post #6

Tak. Robię dokładnie według instrukcji. P96 mam z oryginalnym os3.9. Teraz siedziałem, reinstalowałem system. Po drugim boingbagu guru meditation. Masakra jakaś. Jutro na świeżo wrócę do instalacji. Na dzisiaj mam dość.

Dziękuję za informację.
[#8] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #7

Ja nie dogrywałem żadnych łatek. Sam Os 3.5 miałem. Trochę zamieszania miałem z jej wykryciem ale reszta jakoś szła. Nie pamiętam resetów.
Obecnie jestem na CV64, bo Mediator z zestawem PCI w kartonie.

Edit: Jak pamiętam to z S3 poszło od razu, a z Radeonem z kilka dni walki. Szczegolnie jak chciałem z CV64 pogodzić ale patrząc na mój post z 2015 roku to tego dokonałem.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 21:33:02 przez Rafał A-3000
[#9] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #7

Po instalacji każdego boinbaga musisz wyłączyć amigę, gdyż szczególnie po drugim boingbagu jak zrobisz zwykły reset to w pamięci zostanie stary kickstart który się będzie gryzł z tym co będzie załadowany z dysku.
[#10] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #1

A testowales na S3Virge/Trio?
[#11] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #1

Cześć
Udało się. Dzięki wsparciu człowieka z elbox.com, Amiga OS3.9 umie już dogadać się z grafiką i siecią w mojej A3000 :))) Trzeba ustawić to:

Envarc:Mediator/NoCache na Yes.

a w startup-sequence to:

przed linią
C:LoadMonDrvs
wstawić linię
C:CPU nodatacache

Dziękuję wszystkim za pomoc i pomysły :)))

Wszystkiego dobrego
Yugorin
[#12] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #11

Czy wyłączenie tego CACHE nie ma przypadkiem wpływu na zmniejszenie prędkość CPU ?
[#13] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@Norbert, post #12

Tego nie wiem, nie robiłem testów. Póki co skupiłem się na uruchomieniu mediatora. Nawet jeśli tak jest, to w moim przypadku nie ma wyjścia.
[#14] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@Norbert, post #12

Oczywiscie ze ma, podobne problemy mial autor VA2000. Tam chyba polecano zeby wylaczyc cache tylko dla obszaru karty bo nie me sensu wylaczac dla ramu.
[#15] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@michal_zukowski, post #14

O widzisz.. konfiguracja VA2000 też mnie czeka w jednej z A2000 w kolekcji. Ważny trop.
[#16] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@michal_zukowski, post #14

Problem jest taki, że z użyciem mmu.library wyłączyłem cache dla obszaru karty ale to i tak nie pomogło. Możesz powiedzieć, gdzie znalazłeś o tym info, chętnie bym poczytał, czy ktoś znalazł rozwiązanie dla tego problemu (braku możliwości zapisu do pamięci karty va2000).
(wybacz OPie za OT)
[#17] Re: Mediator w A3000D i karta Radeon 9200 128MB - zwiecha systemu przy wyborze rozdzielczości.

@yugorin, post #13

Może jest wyjście takie, że po jej uruchomieniu włączysz cache i już nie będzie miało to wpływu na dalszą prace Radeona.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem